Reklam
Bileşenlerimiz ve ilkelerimizle zorunluluk değil, sorumluluk...

Bileşenlerimiz ve ilkelerimizle zorunluluk değil, sorumluluk taşıyoruz

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Başkanlık ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi hummalı bir çalışma içerisine giren Halkların Demokratik Partisi Ardahan İl, Merkez, Posof, Hanak, Damal ve Göle İlçe örgütleri, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldiler.

03 Haziran 2018 - 15:47

HDP’nin iftar programına İl Örgütü Başkanı Ergün Koç, 1. Sıra Milletvekili adayı Dr. Taşkın Aktaş, 2. Sıra Milletvekili adayı Öztürk Polat, 25. Dönem Van Milletvekili Selami Özyaşar, HDP Merkez İlçe Başkanı Hikmet Karataş, HDP Ardahan İl Başkan Yardımcısı Nihat Zengin, HDP Göle İlçe Eş Başkanı Nuran Kızılateş, HDP Damal İlçe Başkanı Cuma Tan, HDP Hanak İlçe Başkanı Murat Coştu, il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu.

24 Haziran’da Türkiye ve Ardahan mutlu bir sabahla uyanacaktır diyen HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç, “HDP, ülkemiz seçmeninin yüzde 10'unun oyunu almış olan yasal bir partidir. Başta Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş olmak üzere seçmen iradesiyle seçilmiş milletvekillerinin tutuklu olması demokrasi utancıdır. Türkiye OHAL koşulları altında, eşit yarışma hakkından yoksun bir biçimde baskın seçime gidiyor. HDP'nin baraj altında kalması en çok AKP'nin işine geliyor. Çünkü normal koşullarda ortak paydası demokrasi olan muhalefet 25 Haziran günü meclis çoğunluğuna sahip olacak. Seçmenimiz bu oyunu gördü ve baskıya direneceğini düşünüyorum. 7 Haziran’da birinci parti olup kazandığımız, 1 Kasım darbesiyle kaybettiğimiz Milletvekilliğini 24 Haziran’da yeniden alacağız. 24 Haziran seçimini önemsiyoruz. Bizim amacımız 25 Haziran sabahı bu ülkede insanların mutlu ve huzurlu uyanmasıdır. Parlamenter sistemi yeniden hayata geçirebilecek bir muhalefetin örgütlenmesinin gerçekleşmesi için çalışıyoruz” dedi.

Bizim temel misyonumuz ve vizyonumuz, çalışanlarımız ve tüm bileşenlerimizle içselleştirdiğimiz bir davranış biçimi olan yani zorunluluk değil, sorumluluk taşıyan bir anlayışla hareket ediyoruz diyen HDP Ardahan 1. Sıra Milletvekili adayı Dr. Taşkın Aktaş,

“Bu anlayışla ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmaya ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymaya gayreti göstermekteyiz” dedi.

HDP’nin 24 Haziran’da Ardahan’da birinci parti olacağını açıklayan HDP Ardahan 1. Sıra Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş, hedeflerinin 20 bin oy olduğunu söyledi.

AKTAŞ: HDP, TÜRKİYE’NİN KURTULUŞ PARTİSİDİR

Türkiye’de tek sol ve demokrat partinin Halkların Demokratik Partisi olduğunu söyleyen Dr. Aktaş: “Kendisini sol ve demokrat parti olarak gören Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ, Saadet ve Demokrat Parti’yle ittifak kuracağına gelip bizimle ittifak yapabilirdi. Kendini sosyal demokrat parti olarak kabul ediyorsa  ‘Erdoğan ve Bahçeli’nin niye bunlarla ittifak yapıyorsun’ demelerinden korkacağına sol düşünceyle hareket edip HDP ile ittifak kurup ve seçmenin karşısına aslan gibi çıkar oy isterdin.  Şimdi önümüzde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri var. Partimiz şu an Başkan ve Parlamenter sistemi için kilit parti konumundadır. HDP’yi dikkate almayanlar başkan olamayacak ve öyle bir şansları da yoktur” ifadesini kullandı.

Bazı partiler, seçmeni bir kez daha kandırmak için çeşitli hilelere başvurduğunu da açıklayan Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

BİZİM İLKELERİMİZ VAR

Bizim seçmenimiz bizim arakamızdaki kitle, kömüre ve makarnaya kanacak değildir. Bizim bir oyumuz sekmez. Biz parti olarak ne karar vermişsek sandığa o girer. Bugün Genel Başkanımız, Eş başkanlarımız ve Milletvekillerimiz CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sayesinde özgürlükleri ellerinden alınmış ve tutsak edilmişlerdir.

Yaşanan bu gelişmeler, demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere vurulan darbelerdir. Askeri ve fetö darbeleri neyse bize de yapılan darbeler aynı yöntemle uygulanmıştır. Halkların Demokratik partisi diğer partilerden farklıdır. Biz ilkeler partisiyiz. Kimin seçileceği seçilmeyeceği bizi çok ilgilendirmiyor. Biz kendi ilkelerimiz etrafında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz bu seçimde yüzde 15 alacağız, bu ilkelerle devam edip sonraki seçimde iktidar olacağız. Bizim ilklerimizden taviz verme gibi bir lüksümüz yoktur. Biz ülkeyi de çözümsüz halde bırakmayacağız. Neticede iki tane aday çıkacak ve Halkların Demokratik Partisine ihtiyacı olacak.  24 Haziran sabahı herkes yaşantısına devam etsin, herkes birbirinin yüzüne baksın, kırmadan, dökmeden 7 Haziran gibi güzel bir seçim olsun. 7 Haziran seçimi çok güzel geçti olaysız sonuçlandı. Ama son 3 yıldır ülke bölünmeye, düşmanlaştırılmaya çalıştırılıyor. Bunu yapan siyasetçilerdir ve yine bunu düzeltmesi gerekenlerde siyasetçiler. Biz milletvekili adayları olarak barışçıl söylemlerde bulunmalıyız. Ama biz düşmanlaştırıcı, ötekileştirici, öcü gösterici, farklı gösterici söylemlerde bulunursak memleketimize yanlış ve kötülük yapmış oluruz.”

BU ÜLKENİN UMUDU VE GÜVENCESİ HDP’DİR.

Herkesin birlikte yaşayacağı barış ve kardeşliğin tesis edildiği bir Türkiye'nin inşası için çalıştıklarını açıklayan HDP Ardahan 2. Sıra Milletvekili adayı Öztürk Polat, “Artık insanlarımızın ölmediği, annelerimizin gözyaşı dökmediği, gençlerimizin, çocuklarımızın toprağın altına düşmediği bir Türkiye vaat ediyoruz. İşte bütün bunlar 24 Haziran tarihinden sonra güçlü bir HDP ve cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş ile bu ülkeye gelecek. Herkes elini vicdanına koyarak tercih yapmalı. Bunlar HDP’yi baraj altında bırakmayı düşünüyorlar. HDP baraj altında kalırsa Ardahan’da iki vekil AKP’ye gidecek. Herkes bu bilinçle elini vicdanına koysun.  24 Haziran tarihi AKP’siz bir tarih olacaktır. Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle ve Alevisiyle Halkların kardeşliğini tesis edeceğiz. Birey olarak sosyal sorumluluklarımız var. Biz HDP olarak bu ülkenin umuduyuz, bu ülkenin güvencesiyiz. Bu ülkenin barış, demokrasi, insan hakları, adalet için mücadele etmiş bütün kesimlerinin 24 Haziran'da kararlılıkla HDP'yi sahipleneceğini biliyoruz. Çünkü bu ülkede artık herkes tek umut olarak HDP'yi görüyor” şeklinde konuştu.

HDP’DE MORALLER YÜKSEK, YÜZLER GÜLÜYOR VE HEYECANLI COŞKU VAR

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Ardahan’a gelen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yaşattığı heyecan ve moral yansımaları sürerken, 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü tutuklu bulunduğu Sinan Cezaevinde serbest kalan HDP 1. Sıra Ardahan Milletvekili adayı Dr. Taşkın Aktaş’ın 24 Haziran’da yapılacak seçim çalışmalarına katılmasıyla Halkların Demokratik Partisi Ardahan İl Örgütünde moraller yüksek, yüzleri gülen ve inanmış kadroların olması dikkatlerden kaçmadı.

  

 

Bu haber 1524 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir