Reklam
Başkan Yıldız: Olağanüstü Genel Kurul istemiyoruz

Başkan Yıldız: Olağanüstü Genel Kurul istemiyoruz

07 Kasım 2019 - 16:06

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Aydın, Van ve Tunceli baro yönetimleri, aldıkları güncel tarihli yeni kararları Türkiye Barolar Birliği'ne (TBB) eş zamanlı olarak sundu. Böylece TBB’nin “seçimli olağanüstü genel kurula gidebilmesi” için gereken 10 baro şartı sağlandı.

Ardahan Baro Başkanı Av. Osman Nuri Yıldız ise, 11 Baronun Olağanüstü Genel Kurul çağrısına saygı duyarken, bu çağrının yersiz ve yanlış olduğunu söyledi.

Yargının ve avukatlık mesleğinin çığ gibi büyüyen sorunları karşısında birlik ve beraberliğe en fazla bu günlerde ihtiyaç duyulduğunu açıklayan Ardahan Baro Başkanı Av. Osman Nuri Yıldız: “11 Baromuzun Olağanüstü Genel Kurul çağrısına saygı duymakla beraber, bu çağrıyı yersiz ve yanlış bulduğumu belirtmek isterim. Olağanüstü Genel Kurul büyüyen sorunların çözümüne katkı sunmanın ötesinde yeni kısır çekişmelere yol açacak, Barolar arasında siyasal ayrışmalara ön verecektir. Enerjimizi sorunların çözümüne harcamak yerine ayrışmayı tetikleyecek faaliyetlere yönelmek birliğimizi zedeleyecektir. Bu bağlamda 39. Baro Başkanları toplantısında benimsendiği üzere en kısa sürede Baro Başkanları toplantısı düzenlenmeli, meslek sorunlarının ve çözüm önerilerinin evleviyetle ele alındığı ve çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için yol haritasının belirleneceği istişare ortamı sağlanmalıdır. Birlik ruhu perçinlenerek Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal yapısına daha fazla zarar verilmemelidir" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ