Reklam
BAŞKAN MORKOÇ, DEMİRCAN’DAN SÖZ ALDI

BAŞKAN MORKOÇ, DEMİRCAN’DAN SÖZ ALDI

07 Şubat 2020 - 23:38

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Ardahan’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, ilk olarak Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'yı makamında ziyaret etti.

Bakan Demircan, ardından Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç ve AK Parti Ardahan İl Başkanlığını ziyaret ederek kentin tarihi mekanlarını gezdi. Esnaf ziyaretinde de bulunan Demircan, esnafla birlikte çay içti ve sohbet etti.

MORKOÇ, BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN’A SORUNLARI AKTARDI

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç’u Vali Mustafa Masatlı ile birlikte ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, esnafın sorunlarını dinledi.

Bakan Yardımcısı Demircan’a altı maddelik acil çözüm raporu sunan Başkan Morkoç: “Nüfusu 100 Binin altında olan illerde ulusal marketlerin açılmasına sınırlandırma getirilmelidir. Doğu Ekspres Trenin Son Durağının Ardahan olması için trenin Ardahan’a gelmesi gerekmektedir. Aşıkşlenlik, Sahara ve Ilgar tünellerinin en kısa zamanda bitirilmesi lazım. Çıldır Yukarcanbaz’a istasyon ve Gümrüklemenin kurulmasını istiyoruz. Uzun geçen kış sezonu nedeniyle Ardahan esnafından SGK ve BAĞKUR primlerinin yarısının devlet tarafından karşılanması temel isteklerimizdendir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’dan sorunlar konusundan söz aldıklarını açıklayan Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, sorunların çözümü için Bakan Yardımcısı Demircan’a sundukları raporun takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 403 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ