Reklam
Başkan Köksoy, tepeye çıktık, zirvede izliyoruz!

Başkan Köksoy, tepeye çıktık, zirvede izliyoruz!

Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, Ardahan Gazeteciler ve Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Özkan Karakaya, 24 Haziran seçimleri öncesi Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u makamında ziyaret ettiler.

12 Mayıs 2018 - 13:48

Belediye çalışmalarının yanı sıra, gündeme ilişkin konuların da ele alındığı ziyarette Başkan Köksoy’un kendinden emin tavırları dikkat çekti.

Köksoy, Ardahan Belediyesinin dünü ve bugününü anlattığı ziyarette iyi yolda olduklarını ve büyük projeleri gerçekleştirmenin mutluğunu yaşadığını söyledi.

Aynı zamanda 23 Şubat Gazetesinin ortaklarında olan Yılmaz ve Karakaya’ya Belediyenin yatırım, proje ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Köksoy, Ardahan’ın geleceğini inşa etme yolunda hizmette asla yorulmadıklarını, ilk gün ki heyecanla hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Gazeteci Yılmaz ve Karakaya ile Ardahan’ın geleceğine yönelik yapılan hizmetler ve projeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Köksoy, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kentte gözle görülür bir gelişme kat edildiğini, her alanda artarak devam eden gelişmelerin kenti yeniden imar etme sevdasının ürünü olduğunu söyledi.

Belediye olarak yapılan projelerden bahseden Köksoy, “Göreve geldiğimizde sizlerin de bildiği üzere kendi eksiklerini karşılayamaz bir belediye vardı. Ak Parti iktidarıyla birlikte bizim de görev almamızın akabinde Ardahan’da inanıyorum ki çok büyük gelişmeler yaşandı. Kentin alt yapı sorunu tamamen halledildi, üst yapıda ise büyük mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Sadece belediyecilik hizmetleri değil, sosyal belediyecilik anlayışının bize yüklediği sorumlulukları da taşıyoruz. Tüm ekibimizle birlikte daha iyi bir Ardahan imar etme gayretinden asla geri durmadık. Bugüne geldiğimizde temel eksiklikleri tamamlanmış, parklar, bahçeler, yeşil alanlar gibi sosyal alanları hizmete açılmış bir Ardahan var artık” dedi.

Belediyenin büyük projelerini de anlatan Köksoy, “Şehrin büyük eksikliği olan kapalı pazarı halkımızın ve esnafımızın hizmetine sunduk. Aynı bölgede büyük bir sorun teşkil eden hayvan pazarını kentin dışına çıkararak modern bir pazar haline getirdik. Artık bu bölgede bir de hayvan borsası oluşturulacak. Buranın da binasını yapıyoruz. Yine kentin önemli eksikliği olan bir alışveriş merkezini kente kazandırdık. Bugün modern işyerleri, yatırımcıları, kent esnafını beklemekte. Hatta AVM’nin bazı bölümlerinde esnafımız işyeri açtı. Kısa vade içerisinde tamamında bir doluluk yaşanacağını umut ediyoruz. Bunlarla beraber kentin kura nehri bölgesinde kalenin hemen yanı başında vatandaşımızın nefes alabileceği bir mesire alanı oluşturma gayretimiz sürüyor. Burada da yaşayan kayalar şelalemizi yaptık. Yapay şelalemiz büyük bir görsel şölen sunuyor. Yine Yenimahalle’de kentsel dönüşüm kapsamında halkımızla istişarelerimiz sonucu buraya TOKİ aracılığıyla son derece modern site içerisinde konutların yapılmasına öncülük ettik. Bu bölgede park alanı, yeşil alanı, sosyal alanıyla birlikte çok modern bir site ve konutlar halkımıza hizmet vermekte. Katı atık toplama tesisi, atık su arıtma tesisi gibi çevreye yönelik tesislerimizde şehrimize hizmet vermekte. Bunlarla yetinmedik. Son projelerimizden bahsedecek olursak Devlet Hastanesine yeni bire yol yapımına başladık. Bu yol sayesinde vatandaşlarımız hastaneye çevre yolu üzerinden daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayacak” diye konuştu.

ASKERİ KIŞLA MUTLAKA FAKÜLTE OLMALIDIR

Kent merkezinde boşaltılan ve halen halkın hizmetine sunulmayan iki askeri kışlanın konusuna da değinen Köksoy, Hasan Sabri Kışlasının Belediye devrinin kesinleştiği ve yıl sonuna kadar Başkanlık makamı dahil taşınma ve düzenlemenin başlayacağını belirtti.

Köksoy, Aziziye kışlasının kullanımı ise Ardahan Valiliği bünyesine bırakıldığını, bu kışlanın içerisinde ise Ardahan Müzesinin yanı sıra bazı kurumlara tahsisi planlandığı, ancak kendisinin bu kışlanın Ardahan Üniversitesine devrinin yapılıp buranın Güzel Sanatlar Fakültesinin olmasından yana olduğunu söyledi.

Çok sayıda projemiz var, aklımızda kentimizi daha güzel kılacak işler planlıyoruz diye devam eden Başkan Köksoy, “Altyapı, ulaşım, Askeri kışlalar ve imar çalışmalarının devam ettiği Ardahan’da zirvenin tepesine çıktık. İlk günkü heyecanımızı hala canlı tutuyoruz. İnanıyorum ki bu heyecanla daha çok güzel işlere imza atacağız” ifadesini kullandı.

Bu haber 1044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ardahan
    8 ay önce
    kimi kandırıyorsun başkan, bakanın gelip seni azarladığına şahit olduk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir