Reklam
Başkan İsmailoğlu’ndan Ankara ve İstanbul çıkarması

Başkan İsmailoğlu'ndan Ankara ve İstanbul çıkarması

Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, ilçenin büyük sorunlarını çözmek için Ankara ve İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

14 Nisan 2018 - 20:25 - Güncelleme: 14 Nisan 2018 - 22:23

Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, ilçenin büyük sorunlarını çözmek için Ankara ve İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Başkan İsmailoğlu, TBMM’de ziyaret ettiği Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a Göle İlçesinde yapılacak üstyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek projeler hakkında değerlen-dirmelerde bulundu ve istişare etti. 

Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneği tarafın organize edilen geleneksel yemekli geceye de katılan Başkan İsmailoğlu, gurbette bulunan hemşerilerimize önemli mesajlar verdi. 

KAZ GECELERİ VE TOPLANTILARI GÖLE’DE YAPALIM 

Ankara Göle Derneğinin düzenlemiş olduğu geceye katıldık. Organizasyon çok güzel, katılım fevkalade idi. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum diyen İsmailoğlu: 

“Göle İlçemizin yıllardır biriken altyapı sorunlarını bitirmek için büyük düşünerek çalışma başlattık. Tüm altyapı çalışmalarını bir anda bitirmek için hava şartları nedeniyle beklemek zorunda kaldık. Bu yıl doğalgaz dahil altyapı sorunlarını bitiriyor ve üstyapıya sıcak asfalta başlıyoruz. Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay ile beraber TOKİ yetkilileriyle bir görüşmemiz oldu. Gurbetteki hemşerilerimizi hesap ederek Göle ilçesine geldiğinizde kiralık, satın alabileceğiniz Villa ve dubleks türü bahçeli evler yapacağız. 

Amacımız hemşerilerimizi daha fazla Göle de görmek, onlarla hasret gidermek istiyoruz. Hemşerilerimle konuşurken hep tereddütlüyüm. Uzaklık sanıyorum, aslında anlatacak çok şey var ama şunu belirtmek istiyorum. Bizler geliyoruz sizleri buralarda görüp çok seviniyoruz ama sadece sizleri biz görüyoruz.  Sayın dernek ve Federasyon Başkanlarım, şunu artık yapmak istiyoruz, Evet kaz geceleri Ankara ve İstanbul'da güzel oluyor ama bundan sonra biz Göle’de kaz geceler düzenleyeceğiz. Sizleri Göle’ye davet edeceğiz. Çünkü hemşerilerimiz Göle’de ki akrabal-arınızı, eş ve dostlarınızı Göle'de görmek istiyor.  Dernek toplantılarını da İnşallah Göle'de yapacağız. Bu sadece bir toplantı değil, aynı zamanda sizlerle istişareler yapacağız. Göle’de ki projelerimize nasıl çalışalım, Göle’ye nasıl katkı sunalım. Bunları da inşallah sizlerle istişare edeceğiz değerle-ndireceğiz. Kıymetli hemşer-ilerim bu gece için ben tekrar sizlere ve konuklarımıza bu düzenlemeyi yapan, bu programı hazırlayan Dernek başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Göle’de uzun süre Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Erhan Vargün’ü Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı' da ziyaret eden Başkan İsmailoğlu daha sonra İstanbul’a harekete etti. 

İSTANBUL ÇIKARMASI

Ardahan’ınlıların en yoğun olarak yaşadığı İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Murat Altepe’yi Ak Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin ile birlikte ziyaret eden Başkan İsmailoğlu, ziyaret hakkında şu açıklamayı yaptı: “Göle'den Esenyurt'a selam getirdik.  Esenyurt da Göle'mize hem selam gönderdi hem de üstyapımızın asfaltlama işini üstlendi. Biz de Başkanımız Sayın Murat Alatepe'ye, kıymetli meclis üyelerine, hemşerilerimize katkılarından, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor selam ve sevgilerimizi sunuyoruz” dedi. 
Zaman yetersizliğinden yakınan Başkan İsmailoğlu, Göle İlçesine eli dolu bir şekilde döndü. İsmailoğlu, ayağının tozuyla Göle Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastaları ziyaret edip acil şifalar diledi. Esnafları ziyaret eden Başkan İsmailoğlu, vatandaşın sorun ve sıkıntılarını dinleyip çözüm üretmeye çalışıyor. 

POLİS HAFTASI VE MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Türk Polis Haftası ve Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan İsmailoğlu, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Teşkilatımızın 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Miraç kandilinizi en içten dileklerimle kutlar. Devletimiz Milletimiz ve tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Bu haber 840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • hüseyin ak
  6 ay önce
  gölenin yolları berbat siz once yol kaldırım elektrik su işlerini yapın bir kactane yalaka boş boş konuşuyor
 • hüseyin ak
  6 ay önce
  siz önce gölenin yollarını yapın sonra dışarı gidin sizin yüzünüzden insanalar göleden nefret ediyor gelmek istemiyor cok sağolun
 • Adem ķızılateş
  7 ay önce
  Başarilarinin devami dilerim göle boyle hizmet gormedi sabir 1 ev yapiyorsun 2 ay suruyor sabır gole 3 yılda neler yapildi neler tebrikler
 • Adem ķızılateş
  7 ay önce
  Başarilarinin devami dilerim göle boyle hizmet gormedi sabir 1 ev yapiyorsun 2 ay suruyor sabır gole 3 yılda neler yapildi neler tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Ardahan'da tek yürek, tek yumruk
CHP Ardahan'da tek yürek, tek yumruk
Ardahanlı kızlar dünyayı salladı!
Ardahanlı kızlar dünyayı salladı!