Reklam
BAŞKAN DEMİR’DEN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

BAŞKAN DEMİR'DEN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

25 Temmuz 2019 - 13:13 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 14:22
Reklam

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 111. Yıl dönümü nedeniyle yerel ve ulusal gazete temsilcileriyle makamında bir araya geldi. Eşi Zuhal Demir’in de sarı basın kartı olduğunu, bu anlamda eşinin de basın bayramını kutladığını söyledi.

GAZETECİLERİN ÖZGÜRLÜK IŞIĞI HİÇ SÖNMESİN

Gazetecilerin basın bayramını kutlayan Başkan Demir,  “Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda her zaman büyük bir güce sahip olmuştur. Günümüz toplumunda hızla gelişen ve geniş bir alana ulaşabilen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı ve görsel basın yaşadığımız yer ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizleri haberdar ederek etkili bir iletişim ağı sağlamaktadır. Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111. Yıldönümü olan bu anlamlı günde, bütün gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, gazeteciliğin özgürlük ışığının hiç sönmemesini dileriz” dedi.

6 BANKA YÖNETİMİNE SERT TEPKİ

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçiminde CHP’den Ardahan belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, son 4 aylık belediye çalışmaları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ardahan’da devletin tüm kurumlarıyla el birliği yaparak kentin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirten Başkan Demir, Belediyenin nefes alamaz durumda olduğunu, Belediye çalışanlarının maaşını veren bankanın Belediyeye kredi vermemesine sert tepki gösterdi.

Ardahan Belediyesinin mali sorunlarını çözmek için kent merkezinde bulunan 6 bankaya kredi talebinde bulunduklarını, Bankların Belediyeden bilanço istediklerini ve Belediyenin dünü, bugünü ve yarınını masaya yatırarak olumsuz dönüş yaptıklarını söyledi.

BELEDİYEYİ BU HALE GETİRENLERİ KINIYORUM

Bankalardan kredi alamadıklarını belirten Demir, “Vakıf Bank belediye personelimin maaşını vermek için belediyemizden 360 bin lira karşılığında ihale alıyor fakat biz kendilerinden 2 milyon kredi istiyoruz ‘sizin kredi limitiniz yok size kredi veremiyoruz’ diyorlar. Bütün belediye başkanlarının yıllık bütçelerinin %10’una kadar borçlanma yetkileri var.  Ardahan’da 6 tane banka var hepsini dolaştık hiçbir banka kredi vermedi. Bana verilen il belediyesi bu hale gelmiştir. Böyle bir belediyeyi bana teslim edenleri kınıyorum onlardan utanıyorum. Onlar görevlerini yapmamışlar, belediyeyi 20 yıl borçlandırmışlar. Bir ilin belediyesi 2 milyon krediyi 6 bankadan alamaz hale gelmiş, belediyeyi nefes alamaz hale getirmişler” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ADAM KAYIRMAK YOK

Belediye başkanlarının görevlerine değinen Başkan Demir, “Belediyenin alacaklarını toplamak belediye başkanlarının görevidir ve beş yıl sonra hesap vereceğim. Ben 60 milyon borçla burayı devir aldım beş yıl sonra 160 milyon borçla bırakırsam gelip benden hesap sorun “parayı topla hizmet et hesap ver” bu konuda adam kayırma yok” dedi.

KÖKSOY YARGILANACAK

Bir önceki yönetimin Belediye itibarını sıfıra düşürdüğünü de açıklayan Başkan Demir, Belediyeye borcu olan vatandaşların önceki yönetim döneminde borçları tahsil etmediğinden dolayı yargılanacaktır.  Biz göreve başladıktan sonra Belediye Başkanı olarak bu borçları tahsil etmek için yasal haklarımızı zorunlu olarak kullanmak zorunda olduğumuzu halkımızın bilmesini istiyorum. Bu borçları biz tahsil etmezsek kamu malına zarar vermekten bizde yargılarınız. Keyfi bir iş yapmıyoruz. Yeni kaynak arayışlardan olumlu sonuçlar aldık, kısa süre içerisinde mali sorunları çözeceğiz” dedi.  

TÜM BORÇLAR ÖDENECEK

Ardahan’da her 3 kişiden ikisinin kendisine oy verdiği bilinciyle gece gündüz demeden çalıştığını belirten Başkan Demir, Ardahan belediyesini adeta iflas noktasına getirilip, kredi alamayan bir bilanço ile kendisine bırakılan belediye de Osmanlının borcunu ödeyip, ülkeyi dünyanın 17. ekonomisi yapan Atatürk'ün izinden giderek hizmete devam edeceklerini, Ardahan'ın daha iyi bir kent olması anlamında yapılan eleştirilere açık olması gerektiğini ve kentte bulunan tüm dinamiklerle birlikte hareket etmesinin kendisine olduğu gibi Ardahan geneline olumlu yönde yansıyacağını belirtti.

MİLLETVEKİLİ ATALAY’A MİNNETTARIM

Ardahan Belediyesinin zor durumda olduğunu ancak yaşanan sıkıntıların üstesinden geldiğini ve taşların yerine oturduğunu da açıklayan Başkan Demir, “Ardahan Valisi Sayın Mustafa Masatlı değerli bir idareci olduğunu gördüm ve kendisiyle çalışmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Yine Ardahan’ın sorunları konusunda Belediyemize her konuda yardımcı olan Milletvekili Sayın Orhan Atalay’a minnettarım. Sayın Atalay, Ardahan için çok çalışan ve konu Ardahan olunca ciddi mücadeleler veren önemli bir değerimizdir. 31 Mart Yerel seçimlerinde rakibimiz olan Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın iyi bir siyasetçi olduğunu, AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın’a da mütevazi kişiliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

HAKLI ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ

Ardahan’da kendisine yönelik sosyal medya üzerinde yapılan eleştirilere de değinen Başkan Demir, “vaatlerimizi yerine getirmek için halkımıza söz verdik. Sözümüzün sahibiyiz. Zonguldak ve Ereğli’de binlerce Ardahanlı çalıştı emekli oldu ve oralara yerleşti. Zonguldaklı bir kardeşimiz yanımızda çalışıyor diye eleştiri konusu oluyor. Ben bu işe karşıyım. Eleştiri yapanlara diyorum ki, Ardahan Belediyesine araç hibe eden Prof. Dr. Mehmet Haberal Hocamız da Zonguldak’lı, hadi bunun cevabını versinler. Bize belden aşağı vurmasınlar, ihalede yolsuzluk mu yapmışız onu yazsınlar bunu eleştiri olarak kabul eder ve saygı duyarım” ifadesini kullandı.

RECEP ERGÜL’ÜN SESİ İYİ DEĞİL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ardahan Ulusal, Kültür ve Bal Festivali’ne katılacağını da açıklayan Başkan Demir, Sabah Gazetesinin Günaydın ekinde festivalin 500 Bin TL’ye yapılacağı yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını ve sesi iyi olmadığı için Recep Ergül’ü festivale davet etmediği için gazeteye demeç verdiğini ve kendisini eleştirmesine güldüğünü söyledi.

Sabah Gazetesinin Günaydın adlı ekinde Ardahan’a belediye başkanı seçilen, eski MESAM başkanı sanatçı Faruk Demir, seçim öncesi “Belediye borç batağında, tek kuruş yok” dedi. Şimdi ise 500 bin liraya mâl olan bir festival organize etti' başlığı ile verdiği haberin bir sanatçıyı sahneye çıkarmadığı için o sanatçının verdiği bilgiler doğrultusunda bu haberin yapıldığını belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, festival, 500 Bin TL.'ye olmazsa da etkinliğe katılan sanatçılara ve yapılan masraflara 250 bin TL. gidebileceğini söyledi.

Başkan Demir, son olarak Ardahan’ın gelişebilmesi için temizliğin önemine dikkat çekerek, vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmasını isteyerek Ağustos ayının ilk haftası yapılacak Ardahan Ulusal, Kültür ve Bal Festivali’ne tüm hemşerilerini davet etti.

HABER: T.ŞAHİN ŞİRİN

ARDAHAN HABER - 23 ŞUBAT - GÖLE HABER  ÖZEL HABER ...

Bu haber 2356 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • burak75
  4 ay önce
  160 milyon borçla bıraksan ona da şükrederiz merak etme...
 • Memleket delisi
  4 ay önce
  Ya üzülüyorum Ardahan’a belediyenin oradaki parkın üstünü güzel peyzaj yapılabilir kardeş belediye gelsin yapsın 40 tane sokak var yok onuda tüm CHP belediyeleri paylaşsın yapsın yani bu kaynak nedir sanki Ardahan’a mega proje yapacaklar halkın beklediği yamuk yumuk kalitesiz yol değil samimi düzgün hizmet oda zaten hibelerle İstanbul gibi bir mega kent var atsın elini Ardahan’a doğuda tek kazanan il burası yani artık icraat ve samimiyet zamanı geçmiş geçmişte kalır bu fırsatta bir daha gelmeyebilir
 • zeynel kabil
  4 ay önce
  4 ay oldu elle tutulur bir degisiklik yok Ardahan da faruk.baskan bos isler pesindesin yok haberal araba verdi yok merkez e lavabo yapmak bunlar lazim degil ardahana.
 • Sezgin anlıaçık
  4 ay önce
  Sayın başkanım o kredi vermeyen bankaların önünde boru patlar Allah muhafaza kazı çalışması yapın bakim o zaman göreyim onları
 • Ardahan
  4 ay önce
  Neredeyse 5 ay oldu hala eski yönetimi suçlamaktan başka bir icraat görmedik, ha bir de atatürk büstü ile şehrin merkezindeki en önemli parktaki otoparkı tamamlayıp üstünü peyzaj yapana kadar tuvalet yapması var. Halbuki otoparkın içine uygun bir tuvalet konulabilir üstü yine park olarak peyzaj yapılabilirdi. Yazık ardahana. Köksoyun yarım ka*** projelerini gezip fotoğraf çektirip üstüne hiçbir şey eklemeyip sanki yeni yapılıyormuş gibi göstermek işten sayılıyor mu bilmem tabi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ