Reklam
BAŞKAN DEMİR, ARÜ BİZİM İÇİN ŞANSTIR

BAŞKAN DEMİR, ARÜ BİZİM İÇİN ŞANSTIR

15 Nisan 2019 - 22:57
Reklam

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Ardahan Üniversitesi'nde (ARÜ) düzenlenen Üniversite Tanıtım Günleri’nin şehir için çok önemli olduğunu söyledi.

ARÜ Spor Salonunda düzenlenen ve dört gün sürecek olan tanıtım günleri, Ardahan'da lise son sınıfta okuyan öğrencilerin ARÜ'yü tercih etmeleri için kurulan stantlarla tanıtım yapılıyor.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir,  makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, tanıtım günlerinin önemine değinerek, bu tür etkinliklerin meyvesini alacaklarına inandığını söyledi.

ÇOCUKLARIMIZ ARÜ’YÜ TERCİH ETMELİDİR

Özellikle ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber'e yaptığı etkinlikten dolayı teşekkür eden Demir, "Ardahan bizim için çok kıymetli bir yer. Onun için tanıtım günleri bizler için çok önemlidir. İşte bu ve benzeri etkinliklerle daha da kıymetlendirmiş olacağız. Hepimizin önceliği Ardahan olmalı. Ancak o zaman Ardahan'ı yaşanılabilir bir kent yapabiliriz" dedi.

Demir, tanıtım günlerine öğrenci ailelerinin de gelmesi gerektiğini vurgulayarak, şehir ile üniversiteyi buluşturacaklarını ve Kültür Merkezinin ciddi anlamda bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

10 YILLIK BİLANÇOYU KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIM

Başında bulunduğu Ardahan Belediyesiyle ilgili önceki dönem Başkanlık yapan Faruk Köksoy’un kasayı sıfırladığına dikkat çeken Başkan Demir, “Şuan Belediye olarak ekonomi anlamında kullanabileceğimiz herhangi bir jokerimiz bulunmamaktadır. 10 yıllık süreçte Belediye ciddi bir borçlanma içerisine girmiş, tabi alacağımız da var. Biz baştan söylediğimiz gibi Ardahan Belediyesine kaynak yaratacağız. Projelerimizi getireceğimiz bu kaynaklarla hayata geçireceğiz. Şuan personel maaş alma konusunda sıkıntımız yok. Önceliğimiz çalışanlarımızın maaşlarını almaları ve hayatlarını idame etmeleridir. Personelime sıkıntı yaşatmam, gerekirse gömleğimi satarım. Biz bir amaç için yola çıktık ve mevcut sorunların üstesinden geleceğiz. Tabi 10 yıllık bilançoyu da Belediye Binasına asacağım, siz değerli basın mensuplarıyla da paylaşacağım” dedi.

FARUK KÖKSOY İSTEDİĞİ KADAR KONUTTA OTURABİLİR

AK Parti’den bir daha gösterilmeyen ve 10 yıldır bedava olarak oturduğu Başkanlık konutundan ayrılmayan Faruk Köksoy ile ilgili soruya da cevap veren Başkan Faruk Demir, “Faruk Köksoy bey istediği kadar konutta oturabilir. Yasal olarak hakkı da vardır. Bu konuda benim bir şey demem yanlış olur. Ama benim kendime ait evim var, o istediği kadar Başkanlık Konutunda kalabilir, bunda herhangi bir sorun” diye konuştu.

VALİ TEBRİK ETTİ, SEÇİM GERİDE KALDI

Ardahan’da bulunan kamu kurum idarecileriyle kent için ortak akıl yürüterek çalışacaklarını da belirten Başkan Demir, “31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası parti rozetimi çıkardım. Seçim ardından Ardahan Valisi Sayın Mustafa Masatlı arayarak bizi tebrik etti. Sayın Masatlı’ya naif kişiliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ardahan Belediye Başkanlığına aday olmamız ve kazanmamız nedeniyle bizi arayarak tebrik eden ilimizin önceki ve şimdiki siyasetçilerini Ankara’da ziyaret ederek kendilerine teşekkür ettik. Bizim için seçim bitmiştir, Ardahan’ı seven hangi Ardahanlı olursa olsun görüş ve partisi fark etmeksizin bizim için baş tacıdır. Bu anlayışla birlik ve beraberlik içerisinde insanlarımızın mutluluğu için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 1137 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ardahanlı
    7 ay önce
    10 yıllık değil 20 yıllık bi***çoyu asın da kim ne yapmış daha iyi ortaya çıksın. 5 yıl sonra sizinkini de görmek isteriz tabi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ