Reklam
BAŞKAN AKKOÇ, HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

BAŞKAN AKKOÇ, HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

20 Ekim 2019 - 20:09

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Durançam Mahallesinde inşa edilen Yılan Pınarı mevkiinde bulunan su deposu ile ilgili açıklama yapıtı.

İşin amacına uygun yapılmadığını belirten Akkoç, “Belediyenin bütçesine yük olan inşaatla ilgili hukuki süreç başlatıp İl Bank yetkilileri hakkında mahkemeye baş vuracağız” dedi.

Başkan Akkoç konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

''Durançam Yılan Pınarı ilk müteahhidin yaptığı su göletli fotoğraflarda belirtilmiştir. İkinci yüklenici ise 2. fotoğrafta belirtilen boyalı bina. Yani suyu dalgıç pompalarla kurutup su içinde kalan binayı tadilat yapmış. İşin acı tarafı hiç bir bardak su içmeden yıllık ortalama 35 bin lira burayı su basmasın diye elektrik faturası ödüyoruz. Geriye dönük yıllara çarparsanız bir çöp toplama aracı bir cenaze aracı parası havaya ödüyoruz.

İşin diğer boyutu 4 sondajımız var, 4 mahallede yıllık ortalama su temin etmek için 180 bin lira elektrik faturası bu dört mahalle sakinimiz ödüyor. Geçtiğimiz hafta Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında İl Bank Bölge Müdür yardımcısı vardı.  Gündemin en önemli konusu Köprülü su şebekesi ihalesi olduğunu açıkladım. Ankara’da İl Bank Genel Müdürü Yusuf Büyük’le de görüştüm, Vekilimiz Orhan Atalay hocamız da bakana iletti.

 İl Bank yanlış bir proje yapmış, su olmayan ve su altında kalabilir riski olduğu halde projeye devam etmiş. 2. yüklenici firma İl Bankı uyarmasına rağmen devam edilmiş. Önümüzdeki hafta belge ve delillerle İl Bank hakkında mahkemeye başvuracağız inşallah geriye dönük elektrik paralarını ve cazibeli su temini için bütün yatırım tutarının ihale edilmesini veya Köprülü Belediyesinin şimdiye kadar her ay ödediği 45 bin liranın geriye dönük hesaplanarak tahsilini talep edeceğiz. İl Banka daha 2.600.000 tl borcumuz var.( 2 trilyon 600 bin) su şebeke borcu. Söz veriyorum sonuna kadar halkımızın tek kuruşu İl Bankta kalmaması için hukuki yollarla tahsil edeceğim.”

Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK