Ballı Ardahan Günleri sona erdi

Ballı Ardahan Günleri sona erdi

 Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl İstanbul’da ikincisi düzenlenen Ardahan’ı Tanıtma Günleri Bal Festivali Bakırköy Botanikpark’ta renkli görüntülerle son buldu.

08 Temmuz 2018 - 21:16

Yöresel ürünlerin yanı sıra Ardahan Kültür Sokağı oluşturulan Bakırköy Botanikpark’ta halaylar eşliğinde başlayan Ardahan’ı Tanıtma Günleri Bal Festivali’nin açılış kurdelesini Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu kesti. Ardahan Kültür Evi’nin yanı ıra Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği, Samanbeyli, Damal Dernekler Federasyonu yetkililerinin yanı sıra birçok Ardahan İl, İlçe ve Köy Derneğinin destek ve katılımı ile devam eden Ardahan’ı Tanıtma Günleri Bal Festivali’nde renkli görüntüler vardı.

Yerel ve Ulus Basınında büyük ilgi gösterdiği Ardahan’ın Tanıtım Günleri Bal Festivalinde Ardahan’ın balı, kaşarının yanı sıra yurdun çeşitli yerlerinden getirilen yöresel ürünler sergilendi. Yöresel Halk Oyunları, Davul zurna eşliğinde devam eden 2. Ardahan’ı Tanıtma Günlerin de yöresel sanatçılar ses ve sazları ile katılımcılara güzel dakikalar yaşatırken, Bal festivali 8 Temmuz’da son buldu.

Bu haber 578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yıldırım Çobana çarptı, Hoçvan’da yangın çıktı
Yıldırım Çobana çarptı, Hoçvan’da yangın çıktı
HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMADIK
HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMADIK