Reklam
Bal ihalesini Ankaralı aldı

Bal ihalesini Ankaralı aldı

23 Ocak 2019 - 20:48
Reklam

Ardahan Arı yetiştiriciler Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, Ardahan Balının marka ve kurumsal kimlik çalışmalarına başlanıldığını söyledi. 

Başkan Evliyaoğlu, "Ardahan çiçek balının coğrafi işaret alınmasıyla ilgili tescillenmesi için Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) desteğiyle, Ardahan Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından 4 yıldır yürütülen çalışmaların tamamlandığını ve Ardahan arıcılığı için çok önemli bir adım daha atıldığını söyledi. 

İlhan Evliyaoğlu, "Geldiğimiz bu noktada coğrafi işaret sertifikalarımızla birlikte artık Ardahan Balının marka ve kurumsal kimlik çalışmalarına başlanmış bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Ardahan Arı yetiştiriciler Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, "Birliğimizin her türlü çalışmasına sonsuz destek olan Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) yaptığı Kurumsal Kimlik Altyapısının Oluşturulması İhalesini kazanan Ankara merkezli Artı Organizasyon Şirketi Sahibi Murat Sancar Birliğimizi ziyaret ederek projenin paydaşları ile görüşmeler yapmaya başladı. Aynı zamanda Birliğimize üye arıcılarımız, Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sn. Kemal Yazıcı, Kafkas Arısı Gen Merkezi Müdürü Sinan Aydın, Kars Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mithat Şahin, Ardahan Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nurullah Karaca'nın da katılımıyla yapılan görüşmelerde Ardahan Balı ve geleceği hakkında değerlendirmelerde bulunularak, kurumsal kimliğin temelini oluşturan unsurlarda hemfikir olunmuştur" dedi.

Evliyaoğlu, Ay içerisinde tamamlanması planlanan çalışmanın sonucunda Kurumsal Kimlik, web sitesi, etiket tasarımları, eğitim sistemi, karekod uygulamaları ortaya konmuş olacak. Böylece Coğrafi İşaret alma hakkı kazanmış Ardahan Balımızın marka değeri artırılarak, hem ülkemizde hem de yurtdışında başarıyla tanıtımı gerçekleştirileceğini söyledi. 

 

Bu haber 1018 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DAP DESTEĞİYLE SUSUZLUK TARİH OLUYOR
DAP DESTEĞİYLE SUSUZLUK TARİH OLUYOR
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!