Reklam
BAGIMSIZ ADAY YUNUS YILMAZ İDDİALI GELİYOR!

BAGIMSIZ ADAY YUNUS YILMAZ İDDİALI GELİYOR!

07 Mart 2019 - 18:01
Reklam

31 Mart Yerel seçimlerinde Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi adayı olan Yunus Yılmaz adaylığını resmen açıkladı.

Büyükaltunbulak Köyünde üç dönem muhtarlık yapan aynı zamanda iki dönem Göle Muhtarlar Dernek Başkanlığı yapan Yunus Yılmaz 31 Mart Yerel seçimlerinde Bağımsız olarak İl Genel Meclis üyeliğine aday oldu.

Adaylığını resmi olarak Muhtarlar derneğinde kamuoyuna açıklayan Yunus Yılmaz muhtar arkadaşlarından destek istedi.
Muhtarlar Derneğinde gerçekleştirilen Toplantıda Muhtarlar Dernek Başkanı Filzli (Sivin) Köyü Muhtarı Cemil Öztürk yaptığı konuşmada; “Yunus Yılmaz yıllarca muhtarlık yapmış aynı zamanda iki dönemde muhtarlar derneğimizin başkanlığını yapmıştır. Kendisi sevdiğimiz bir kardeşimiz arkadaşımızdır. Bu derneğe bir zamanlar omuz vermiş başarılı çalışmalar yürütmüş derneğimizin doğal üyesi olması münasebetiyle bizimle toplantı talebinde bulunmuş, adaylığını açıklamıştır. Kendisine başarılar diler hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.

Daha sonra söz alan Bağımsız İl Genel Meclis üyesi adayı Yunus Yılmaz kendisini tanıtarak neden Bağımsız Aday olduğunu açıkladı.

Yılmaz şu açıklamada bulundu: “Değerli başkan Değerli Muhtar arkadaşlarım ben Yunus Yılmaz üç dönem köyümde muhtarlık ve iki dönemde Muhtarlar Dernek Başkanlığı yapmam münasebetiyle bu derneğin fahri üyesi olarak çıkmış olduğum bu hizmet yarışında Bağımsız İl Genel Meclis üyesi adaylığımı derneğimizde, siz değerli muhtarlarımızın nezdinde bütün kamuoyu ile paylaşmak istedim.
Gerek muhtarlığımda köyümün sorunlarını aşma adına gerekse Dernek Başkanlığı dönemimde bütün köylerimizin sorunlarını gündeme taşıma adına o dönem ki muhtar arkadaşlarımın her zaman yanında yer almış birlik ve beraberlik içerisinde başarılı çalışmalara imza atmış bulunmaktayım. Yapmış olduğumuz süt eylemiyle, göstermiş olduğumuz muhtarların özlük haklarını elde etme mücadelesiyle köylerin su sorunu yol sorununun aşılması adına göstermiş olduğumuz azim ve kararlılıkla o dönem gerekli bakanlıklara yapmış olduğumuz yazışmalarda bütün dilekçelerde dosyalarda benim ve arkadaşlarımın imzası vardır.
Yerel yönetimler konusunda edinmiş olduğum bilgi birikimimi tecrübemi halkımızın hizmetinde kullanma adına İl Genel Meclis üyesi adayı oldum.
Seçildiğim takdirde köylerin sorunlarını bilen birisi olarak muhtarların çalışabileceği en yakın bir mesai arkadaşları olacağım” dedi.

Neden bir partiden değil de Bağımsız Aday olduğu konusuna da değinen Yılmaz: “Mevcut adaylar açıklandıktan sonra halkımızın dostlarımın arkadaşlarımın yoğun istekleri doğrultusunda yaptığım analizler neticesinde bize görev düştüğü kantine vardığım için ve bu cesareti kendimde gördüğüm için bağımsız aday olmaya karar verdim. Bağımsız adayın seçilmesi belki bazılarına göre çok zor görünebilir. Ben her görüşten her düşünceden oy alacağıma inanıyor her kesimin oyuna talibim. Bundan dolayı da aslında bağımsız aday olarak seçilmem zor değil. Yaptığım hesaplamalara göre içinde bulunduğumuz süreçte bana göre çok kolay. Her partiden insanlarımızın oyunu ve desteğini bekliyor sizleri saygıyla selamlıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu haber 1534 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Mazlumlara Şefkat Eli
Mazlumlara Şefkat Eli