Reklam
AV. MÜZEYYEN ÇİFTÇİ YOLAÇAN’DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

AV. MÜZEYYEN ÇİFTÇİ YOLAÇAN’DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

25 Mart 2019 - 23:04

Kars-Ardahan eski Baro Temsilcisi, Çiftçi Hukuk Bürosu sahibi Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, hafta sonu yapılacak Mahalli İdareler seçimleri öncesi gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Avukat Fırat Köksoy ve Eşi Eczacı Besim Yolaçan’la gazetemizi ziyaret eden Av. Müzeyyen Çifçti Yolaçan, şehirde baronun kurulması için yeterli sayıya ulaşıldığını, önümüzdeki günlerde baronun kurulacağını müjdeledi. Baro kurulmasının Ardahan için çok önemli olacağını kaydeden Yolaçan, Barolar ve Avukatların, hak ve özgürlüklerin savunucusu olduğunu kaydetti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin barış, kardeşlik ve demokrasi getirmesini temenni eden Yolaçan, “ Seçimler gelip geçidir. Kentimizde birbirinden değerli birçok aday bu yarış içerisindedir. Bu seçim sonrasında Ardahan yine birliktelik örneğini göstererek sorunlara 1992 ruhuyla mücadele edip gerekeni ortaya koyacaktır. Yeni Belediye Başkanının cinsiyet ayrımı, dil, din ırk ve mezhep ayrımı yapmadan hepimizin ortak kullanım alanları yaratması en büyük temennimizdir. Ardahan halkı bu seçimde üzerine düşen görevi yapacaktır” dedi.

 ATATÜRK’E, CUMHURİYETE DEĞER VEREN BAŞKAN ADAYI KAZANMALIDIR

‘Ardahan’da nasıl bir Belediye Başkanı, ya da kimi Belediye Başkanı görmek istediği’ sorusuna cevap veren Avukat Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, “Aile geleneklerinin içinde olduğu Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, doğaya, yeşile önem veren Belediye Başkan adayının kazanması gerektiğini düşünenlerdeyim. Bizim partimiz CHP’dir ve solun her zaman kazanmasından yanayım. Ardahan’ın en büyük sorunu göç sorunudur. Kenti idare edenlerin çözüm bulma noktasında daha kalıcı projelere ağırlık vermesi gerektiğine inananlardanım. Özellikle sınır kenti Ardahan’ın, Kafkaslara komşu ülkelerle ilişkilerini daha çok geliştirip sınır kapılarının daha çok aktif olmasını, serbest sınır ticaretinin kurulmasını, tünellerin inşaatına bir an önce başlanılması gerekmektedir.  Aynı şekilde duble yollarının bitirilip hizmete girmesini en büyük temennimizdir” ifadelerine yer verdi.

Ardahan’da bankaların kredi kullandırmada yaşadığı sıkıntılar nedeniyle vatandaşların tefecilere yönelmesine çok üzüldüğünü söyleyen Avukat Yolaçan, konuyla ilgili devlet görevlilerinin gerekeni yapacağından hiçbir şüphesinin olmadığını dile getirdi.  

Gazetemizin izlediği yayın politikasını çok beğendiğini de sözlerine ekleyen Avukat Yolaçan, halkın sesine kulak veren, tarafsız, cesur ve özgürlükçü yayınlar nedeniyle gazete yönetimini tebrik etti.

Bu haber 2074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU
KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU
BAŞKAN BOZKURT, SAĞLIKÇILARI UNUTMADI
BAŞKAN BOZKURT, SAĞLIKÇILARI UNUTMADI