ATSO adayı Sevim Köseliören, projelerini açıkladı

ATSO adayı Sevim Köseliören, projelerini açıkladı

Ekim ayının başında yapılacak Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ardahan’ın başarılı iş kadınlarından Sevim Köseliören, yerel ve ulusal basınla bir araya gelerek projelerini açıkladı.

12 Eylül 2017 - 22:49

600 üyesi bulunan ve 400 üyenin oy kullanacağı Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimleri için mevcut Başkan Çetin Demirci’nin karşısına güçlü bir yönetim oluşturarak çıkan ATSO Başkan adayı Köseliöen, kamuoyundan aldığı destekle seçim çalışmalarına başladı.

SORUNLARI SIRALADI

Uzun yıllardan beridir Ardahan'da ticaret ile uğraşmakta ve ticaretin en büyük sorunlarını yaşamamaktayım diyen ATSO Başkan adayı Köseliöen, “Ardahan genelinde herkesin yaşadığı bu sorunları çözmek için bu yola çıktım.  2 tane Gümrük Sınır Kapısı bulunan Ardahan’da sadece 3 kişi dış ticaret yapıyor. Ardahan bölge kalkınma planının içerisinde olması ve yüksek teşvik oranlarına sahip olmasına rağmen Ardahan'a yatırımlar gelmiyor. Esnaf ve Sanatkârlar ile bankalar anlaşarak düşük faizli krediler kullandırılmıyor. Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin %7’sini üreten Ardahan'da bu sektörde gerileme yaşanıyor. Ticari mesleki eğitim kursları ile kalifiye eleman yetiştiriciliği yapılmıyor. Kooperatif ve dernekler çalışma alanlarında iş yapılmıyor her gün birer birer kapanıyor. Küçük ve Orta ölçekli İşletmeler siftah yapamadığı için kapanıyor. Ardahan'da göçün önlenmesine yönelik ciddi bir proje üretilmiyor ve İlimiz her gün kan kaybediyor” dedi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ORTAYA KOYDU

Herkes tarafından bilinen ve konuşulan bu soruların çözümünün önceki yönetimler tarafından başarılmadığından dolayı Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığımı koydum ve sizlerden daha iyi bir Ardahan için desteğinizi bekliyorum diyen ATSO Başkan adayı Sevim Köseliöen: “Ticaret ve Sanayi Odası Ardahan'ın en büyük STK'sı olup ana görevi ticaret ve sanayicilerin sorunlarının çözülmesini sağlamak ve ticaret sanayi erbaplarının idari mercilerde seslerinin duyulmasını sağlamaktır. Dış ticaretin geliştirilmesi ve mesleki eğitim için oda bünyesinde kurslar verilerek kalifiyeli eleman yetiştirilmesi için çalışacağım. Ardahan'ın gelişmesi için çok önemli olan yatırımların illimize gelmesi için girişimciler ile görüşülüp, ilimize yatırım yapılmasının önünde bulunan engelleri kalkması için mücadele vereceğim. İlimize gelen yatırımlar ve yapılacak olan eğitim kurslarıyla işsizliğin azalması sağlanarak göçün önlenmesine çalışacağım. Banka idarecileri ile görüşerek oda üyelerine düşük faizli ve uzun vadeli kredi verilmesi için anlaşmalar yapılıp protokol imzalanacaktır. Kooperatif ve dernekler için alanlarıyla ilgili işletmeler ile görüşülerek gerekli hibelerin alınması sağlanacak bu sayede kooperatif ve demeklerin amaçlarına daha hızlı hizmet etmesi sağlanacak ve kapanmaların önüne geçilecektir. Küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli önem verilerek kapanmaların ve yok olmalarının önüne geçilecektir. Bunlar ve bunların dışındaki Ardahan'ın Ticaret ve Sanayi Erbaplarının tüm sorunlarını çözeceğime söz veriyorum. Hepinize tekrardan geldiğiniz ve beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı Kura Kum Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Sevim Kösliören, daha sonra basın mensuplarıyla karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak sorunlar ve çözümleri hakkında sohbette bulundular.

Bu haber 2145 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret