Reklam
ATALAY MÜJDEYİ VERDİ: CAMBAZ İSTASYONU KURULUYOR

ATALAY MÜJDEYİ VERDİ: CAMBAZ İSTASYONU KURULUYOR

08 Mayıs 2019 - 23:17

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Vali Mustafa Masatlı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürünü ziyaret ederek, Çıldır Yukarı Cambaz İstasyonu işine başlanılmasını talep ettiler. 

Gerçekleşen ziyarette Cambaz köyüne istasyon talebi olumlu karşılanırken, TCDD tarafından işe yakın zamanda başlanılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ardahan ziyaretinde Yukarı Cambaz İstasyonuyla ilgili şunları söylemişti: “Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi, Türkiye'nin ve aynı zamanda Ardahan'ın da projesidir. Demir-İpek yolu güzergâhındaki Çıldır'ın Yukarıcanbaz köyünde gümrük işletme merkezi ve donatılarıyla birlikte Canbaz İstasyonu kuracağız. Ardahan'ın turizm potansiyeli ön plana çıkacak ve sektörlerin gelişimine katkı sağlanacak” 
 
Vali Masatlı ve Vekil Atalay daha sonra, Ticaret ve Gümrük Bakanlığı'nda ilgili Genel Müdür ve Daire Başkanı'nı ziyaret edip sınır ticaretiyle ilgili projeyi ve akabinde ATSO Başkanı Çetin Demirci’yle birlikte Türkgözü Gümrük Kapısı'nın yapım işine hemen başlanılması için TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ettiler. Yapılan görüşmeler neticesinde söz konusu işlemlerle ilgili olumlu temaslarla bulunuldu. 

ORHAN ATALAY,  HEM TİCARET HEM DE ULAŞTIRMA BAKANIYLA GÖRÜŞTÜ

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, iki sınır kapısı bulunan Ardahan’ın sınır kapılarından daha fazla faydalanması için Gümrük ve Ticaret Bakanı ile Ulaştırma Bakanıyla bir görüşmede bulundu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Vekil Atalay, “ Sınır kapılarımızdan daha fazla yararlanmak amacıyla ihtiyaç duyulan düzenlemeler ve devam eden çalışmaların bir an önce tamamlanması için Ticaret Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla görüşmeler yaptık. Her iki bakanımıza da teşekkür ederim. Ardahan'ın ufku umut yüklüdür” dedi.

KEMOTERAPİ TEDAVİ ÜNİTESİ HİZMETE BAŞLADI

Milletvekili Atalay, ayrıca Ardahan Devlet Hastanesi kemoterapi tedavi ünitesinin hizmete girdiği de belirterek şunları söyledi: “Hastalarımız dış merkezde düzenlenen onkoloji protokolünün idame tedavisini hastanemizden alabilecekler. Bu konuda eğitime gönderilmiş uzman sağlık personelimiz ile tüm hazırlıklar tamamlandı. Sağlık yönetimine ve sağlık personeline teşekkür ederim.”

Bu haber 7638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cesur yürek
    7 ay önce
    Bide şu treni ardahan merkeze getirebilseler ne cahil siyasilerimiz var 70 km demir yolu yaptiramiyorlar yazık bu millete biraz halkınız için de uğraşsanız cambaz istasyonuymuş siz cambaz olmuşsunuz asıl.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ