Reklam
Reklam
ARÜ İFTAR VERDİ, KENDİSİNİ ELEŞTİRENLERİ ÇAĞIRMADI

ARÜ İFTAR VERDİ, KENDİSİNİ ELEŞTİRENLERİ ÇAĞIRMADI

19 Mayıs 2019 - 15:15
Reklam

Bugüne kadar yaptığı birçok çalışma Ardahan kamuoyu tarafından eleştirilen, Ardahan Üniversitesine Rektör olarak yakışmadığı herkesçe dillendirilen ve son olarak yapılan işçi alımlarında liyakat ve ehliyet sahibi insanları almamakla suçlanan Mehmet Biber isimli Rektör, ARÜ’de başkasının parasıyla iftar verdi.

İftara AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay katılmazken, Rektör Biber kendisi hakkında eleştirel yorum yapan basın mensuplarını iftara davet etmedi.

KOŞA KOŞA GİTTİLER, DİKKATE ALINMADILAR

Sadece 2 gazeteciyi iftara davet eden Rektör Biber, kendisini hiç eleştirmeyen, işçi alımlarında protesto haberlerini bile görmezden gelen gazetecileri baş tacı etti. Ardahanlı bir işadamı sponsorluğundan verilen iftara bazı STK Başkanlarının koşa koşa gitmesi dikkatlerden kaçmazken, Üniversite, sitesinde verdiği haberde bir STK dışında diğer STK Başkanlarını katılımını görmezden geldi.

İftarda ayrıca AŞOB Başkanı Asim Özer'in protokol konuşmasında isminin okunmaması Özer’in tepkisini çektiği, Özer’in Rektöre bu nedenle çok kızdığı alınan diğer bilgiler arasında oldu.

Ardahanlı Avukat Serkan Kaya'nın verdiği parayla gerçekleşen iftara Rektör Biber'in kendisine muhalif isimleri davet etmediği görülürken, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay başta olmak üzere, Ak Parti Ardahan İl teşkilatının katılmaması Rektörün gözden çıkarıldığı yorumlarına neden oldu. 

İşte Üniversite sitesinde yer alan o haber;

Üniversitemizde Büyük İftar Buluşması 

Üniversitemiz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, il protokolü-öğrenci iftar yemeği buluşmasına katılım yoğun olarak gerçekleşti. Yenisey Konukevinde düzenlenen ve sponsorluğunu Ardahanlı iş insanı ve avukat Serkan Kaya’nın üstlendiği iftar yemeğine; Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Vali Yardımcısı Salih Kalkanlı, Ardahan Garnizon ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Kırış, Belediye Başkanı Faruk Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Barış Durgun, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selçuk Özdem, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Üniversitemiz daire başkanları, dekanlar, idari ve akademik personel, cumhuriyet savcıları ve hâkimler, İl Özel Genel Sekreteri Anıl Aksel, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, İl Müftüsü Ramazan Pehlivan, iş insanları, diğer protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. 350 kişinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Rektörümüz, davete icabet eden tüm konuklara şükranlarını sundu ve iftar yemeğinin sponsorluğunu üstlenen Serkan Kaya’ya gıyabında teşekkür etti.

Bu haber 758 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor