Reklam
Ardahanlılar İŞKUR kapısını aşındırdı!

Ardahanlılar İŞKUR kapısını aşındırdı!

18 Ocak 2019 - 21:11
Reklam

Ülkemizdeki işsizlik manzarası değişmezken, değişen sadece şehirler ve kuyrukların uzunluğu oluyor.

Türkiye’nin her ilinde vatandaşlar, 6 aylık geçici iş için İŞKUR önlerinde kuyruğa girdiler. Ardahan’da da vatandaşlar İŞKUr kapılarında kuyruk oluşturmasa da hemen hemen her gün İŞ-KUR kapısını aşındı. Son açıklanan rakamlarla Ardahan il genelinde 500 kişinin alımının yapılacağı duyurulmuştu.

Duyurunun ardından geçtiğimiz gün sabah başlayan müracaatlar için sabah erken saatlerde gelen kişiler, başvuruda bulunmak için İŞKUR İl Müdürlüğüne akın etti.

Ardahan iline İŞKUR Genel Müdürlüğünce 500 kişilik Toplum Yararına Çalışma Programı ödeneği tahsis edildi. Başvurular 14 Ocak 2019 Pazartesi bugün başladı, 18 Ocak cuma günü sona erdi.  
Ardahan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonkaya, yaptığı açıklamada 500 kişinin katılımcı olarak liste yöntemi ile belirleneceği program 11 Şubat 2019’da başlayıp, 10 Ağustos 2019’da biteceğini açıkladı.
Sonkaya, TYP şartlarını taşıyan herkesin İŞKUR kaydı olsa bile başvuru yapması gerektiğinin zorunlu olduğunu söyledi.

 MART AYINDA 3. İŞKUR ALIMI OLACAK

Ardahan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonkaya, TYÇP programlarında Ardahan İl Müftülüğüne 88, İl Sağlık müdürlüğüne 30, Ardahan İl Özel İdare Genel Sekreterliğine 17, Ardahan Üniversitesi’ne 35, Ardahan Milli
Eğitim Müdürlüğü’ne 40, Göle Kaymakamlığına 100,  Çıldır Kaymakamlığına 55, Posof Kaymakamlığına 55, Hanak Kaymakamlığına 50, Damal Kaymakamlığına ise 30 kişi olmak üzere toplam 500 işsizin istihdam edileceğini belirtti. İşsiz sayısının bir hayli fazla olduğu Ardahan’da vatandaşlar 6 ay da olsa geçici iş sahibi olabilmek için kapıları aşındırıyor. Özellikle üniversite mezunu gençlerin işsizlikten büyük dert yandığı ilde işsiz kalan birçok genç büyükşehirlere göç ediyor.

Öte yandan alınan bilgilere daha önce Ocak ayı başında alınan İŞKUR alımlarının süreceği öğrenildi. Şubat ayında işbaşı yapacak bu İŞKUR alımının ardından, Mart ayı içerisinde de 500 kişilik bir alımın daha olacağı öğrenildi.

Bu haber 1189 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor