Reklam
Ardahan Üniversitesinde mezuniyet sevinci

Ardahan Üniversitesinde mezuniyet sevinci

Ardahan Üniversitesi 2017-2018 akademik yılı 8. Dönem mezunlarını verdi.

15 Mayıs 2018 - 00:53 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 01:00

Yerleşke içerisinde bulunan Âşık Şenlik Meydanı’nda bugün gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Kılıç, Genel Sekreter Hadi Gergit, mezun olan öğrencilerin aileleri ile akademik ve idari personel katıldı.

Teşekkür Konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Biber, mezun olacak öğrencilere, öğrenci ailelerine ve akademik-idari personele şükranlarını sunarak, “Ardahan Üniversitesi olarak 8. Dönem mezunlarını vermenin gururu ve heyecanı içindeyiz. Öğrencilik dönemi boyunca çektiğiniz sıkıntılar, yaşadığınız tecrübeler bundan sonraki hayatınız da sizlere rehber olacaktır. Ülkenin değerini, sorunlarını bilen bilinçli bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Yüreğinizde üniversitemize yer açmanızı, Ardahan ilimizi unutmamanızı istiyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Rektör Prof. Dr. Biber, Üniversite birincisi olan Çağdaş Türk Lehçeleri bölümü öğrencisi Songül Gök ile birlikte mezuniyet kütüğüne mezuniyet plakası çaktı. Tören, protokol üyeleri tarafından üniversiteyi dereceyle bitiren öğrencilere hediye verilmesi ve Üniversite akademisyenlerinin mezun olan öğrencilere diplomalarını takdim etmesiyle devam etti.

Tören bitiminde öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.  Törenin ardından öğrenciler Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Uğur Işılak konseriyle mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar. Yoğun ilgi gören konsere, üniversite protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Mezuniyet töreni, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’ in,  Rektörlük makamında Sanatçı Uğur Işılak’a hediye takdim etmesiyle son buldu.

Bu haber 1375 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir