Reklam
Ardahan MHP’den iddialara cevap

Ardahan MHP’den iddialara cevap

Başkanlık ve 27. Dönem Genel seçimlerin yapılacağı 24 Haziran seçimleri öncesi MHP Ardahan İl Teşkilatı Milletvekili adaylarıyla birlikte iftar yemeğinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

10 Haziran 2018 - 18:42

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren MHP Ardahan İl teşkilatı, 24 Haziran seçimlerinde büyük başarı yakalayacaklarını söylediler.

Başbakan Yıldırım’ın Ardahan ziyaretinde Ak Parti Mitinginde sahneye çıkıp Ak Parti’lilerle el ele vermesinin kamuoyunda ve yerel basında malzeme edilmesine bir anlam veremediklerini açıklayan MHP Ardahan İl Başkanı Hülya Davutoğlulları: “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin söylediği bir söz var, önce ülkem, sonra milletim, davam, partim ve şahsım sözüyle 24 Haziranda Cumhur İttifakına girmiş bulunmaktayız” dedi.

Davutoğlulları: “24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı yapılmış illere miting kararı verilmiş. 7 Haziran’da Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Ardahan’a geleceği zaman AK Parti Ardahan İl Başkanı Mutlu Şanlıtürk beni aradı ve Başbakanımız gelecek sizi de orada onure etmek istiyoruz dedi. Bende ona başkanım Genel Merkezimizin haberi olamadan böyle bir şeye kalkışmam doğru olmaz dedim. Çünkü bugüne kadar hiçbir partinin genel başkanı veya vekilleri geldiğinde iştirak etmedik. Bundan dolayı Genel Başkan yardımcımızı arayarak konuyu kendisine ilettim, uygun görürseniz katılmak istiyoruz dedim. Genel Başkan Yardımcımızda iki parti arasında Cumhur İttifakı var katılabilirsiniz, hatta vekil arkadaşlarımızı da götürebilirsiniz dedi. Bende vekil adaylarımız gelmesin sadece ben katılayım dedim. Başbakan Binali Yıldırım Ardandaki konuşmasını bitirdikten sonra kendi teşkilatları ve daha sonra biz anons edildik.

Alana çıktım selam verdim ve geri durdum hatta Başbakanımız bana öne alalım dedi. O anda nasıl bir hareket olduysa AK Parti 2. Sıra milletvekili adayı yanımdaymış ben hiç dikkat etmedim, keşke etseymişim de iki gündür Ardahan’da basında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olarak zan altında kalmasaydım. Hiç kimse heveslenmesin benim iki tane Milliyetçi Hareket Partisi vekil adayı arkadaşım var, biz onlarla birlikte sahadayız. Hiçbir siyasi parti 7 Haziran’daki programda ki benim hareketimi yanlış anlamasın. Biz Milliyetçi hareket partisi teşkilatı olarak, Ardahan Ülkü Ocakları olarak iki tane vekil adayımız vardır, biz onların arkasındayız, biz onlarla birlikte sahadayız hiç kimse tarafına çekmesin. Biz ittifaktan dolayı bulunduğumuz parti içinde aynı karede de olsak bile biz adam gibi gidip oyumuzu üç hilale vereceğiz. İttifakımız var adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, Genel Başkanımızın bastıra bastıra söylediği söz teminatıdır. Hiç kimse o günkü programı başka taraflara çekmesin yanlış söylemlerde bulunmasın. Ne partimi, ne şahsımı, ne adaylarımı nede genel merkezimi zan altında bırakmasın. Benim iki tane aday arkadaşım var ve biz aday arkadaşlarımızla Ardahan genelinde sahalardayız çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.  

MHP 1. Sıra Ardahan Milletvekili adayı Sevim Köseliören ise, Cumhur İttifakı amacının sadece Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayip Erdoğan’a oy vermek olduğunu, milletvekili seçimlerinde ise partilerin ayrıldığını söyledi.

Köseliören, “Kamuoyunda yanlış bir algı var. MHP’ye oy verirsek Ak Parti’ye gidecek diye. Ya da Ak Parti’ye tepkili olanlar MHP oy verirse Ak Parti’ye gidecek şeklinde yanlış bir algı içerisine girmişler. Bu algı tamamen uydurma ve hiçbir gerçeği yansıtmayan bir bilgi kirliliğidir. MHP’ye verilen her bir oy MHP’nin hanesine yazılacak. Diğer partilere olan tepkileri çok iyi biliyoruz” dedi.

Bu haber 1554 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir