Reklam
ARDAHAN’IN İŞSİZ GENÇLERİ

ARDAHAN'IN İŞSİZ GENÇLERİ

20 Şubat 2018 - 11:54 - Güncelleme: 21 Şubat 2018 - 17:59

Bakıyorum da bu memlekette altı ayı karın ve hava sıcaklıklarının kış aylarında  sıfırın altında geçtiği bu kentte nedense işsizlikte üst düzeylerde nedense garibanlar hep işsiz evine ekmek bile götüremeyenler neden diye soracaksınız söyleyeyim çünkü durumu iyi olanların paralarına para katlamalı ve onların sıkıntı yaşamamaları gerekiyor.

Zaten evlerinde bir sigortalı çalışan var bir tane daha olsun ki durumları daha da iyi olsun garibanda çekip gitsin buralardan göç almaya devam edilsin he unutmadan birde bu garibanlara söz verenler var tamam seni işe sokacağız adını bir parça kağıda yazan ve seni umutlandıranlar var işte en büyük kötülüğü ve son darbeyi de onlar vurur garibana bir bakarsın seni değil de durumu senden kat kat daha iyi birini almışlardır.

İşe ve sonra senden özür diler artık neyin özrü ise ardından tüm kapılar ardarda kapanır yüzüne peki ne yapacak? Gariban hırsızlık yapmaz gariban kimsenin malına göz koymaz tek seçeneğin kalır bu şehirden çekip gitmek yada burada kalıp sürünmek siz hangi yolu seçerdiniz?

Ardahan’da çoğu genç evli kirada ve bir çocuğu var demem o ki ne yapacak bu çocuklar evlerine ekmek götüremiyorlar. Kış aylarında kömür bile alamıyorlar. Diyeceksiniz devlet kömür yardımı yapıyor. Tabi sizler doğalgazlı evlerde rahatınıza bakarken onlar devletin verdiği yanmayan yardım kömürlerini tutuşturmaya çalışıyorlar. Yetkililer ne yapıyor? göçün önlemlerini alıyorlar mı? Hayır Ardahan halkı bu gidişe dur demenin zamanı gelmedi mi size soruyorum susmaya devam mı edeceksiniz?  

T.Şahin Şirin

Bu haber 2726 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POSOF'TA SKANDAL
POSOF'TA SKANDAL
HDP GÖLE’YE NE KAZANDIRACAK?
HDP GÖLE’YE NE KAZANDIRACAK?