Ardahan, geleceğe umutla bakıyor

Ardahan, geleceğe umutla bakıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu 'Milli İstihdam Seferberliği Programı'na destek veren işletmelere teşekkür belgelerinin verilmesi dolayısıyla Ardahan’da tören düzenlendi.

11 Ocak 2018 - 21:28

İstihdam Seferberliğinde firma başına istihdamı en fazla arttıran iller içerisinde Türkiye genelinde birinci sırada yer alan Ardahan'da, programa destek veren işletme temsilcilerine düzenlenen tören ile teşekkür belgeleri verildi.

'Milli İstihdam Seferberliği Programı'na Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Albay Galip Gümüş, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve AESOBB Başkan Vekili İskender Yılan, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşkun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yunus Emre Coşkun, Ardahan Şoförler ve Odası Başkanı Yılmaz Özer, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı FederasAk Parti İl Başkanı Yunus Baydar, İl Müftüsü Şaban Kondi, Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Sonkaya, SGK Ardahan İl Müdürü Azizi Boz, daire amirleri, İşletme sahipleri ve vatandaşlar hazır bulundu.

BU ÜLKEDE BİR KİŞİYE BİLE OLSA İSTİHDAM SAĞLAMAK, EKMEK VERMEK BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

Ardahan Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Sigortalı sayısını yüzde ellinin üzerinde arttıran ilimiz, oransal olarak Türkiye genelinde birinci oldu. Sizlere verdiğiniz bu destek dolayısıyla Ardahan halkı adına ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Ardahanlı iş adamları adına verilen ödülü sizler adına, ilimiz adına Ankara'da aldım. Bugün de 2017 yılında istihdam sağlayan siz değerli iş adamlarımızla bir araya gelmek için burada toplandık. Bu ülkede bir kişiye bile olsa istihdam sağlamak, ekmek vermek bizim için değerlidir ve her türlü takdiri hak etmektedir. Onun için biz bu tempoda devam edeceğiz" dedi.

BAŞKAN KÖKSOY, BİRİNCİLİĞİ İLİMİZ ALDI

Törende konuşan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, Cumhurbaşkanımızın birkaç yıldan beri ısrarlı çabalarıyla 2017 yılının başında uygulamaya konulan Milli İstihdam Seferberliği çerçevesinde çok ciddi istihdam sağlandığını belirterek; “Bu anlamda birinciliği ilimiz aldı. Ardahan adına birincilik ödülünü Valimiz Cumhurbaşkanımızın elinden almıştır. Öncelikle ilimizde istihdam seferberliğinde birincilik ödülü gururunu tüm Ardahanlılara yaşatan başta Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’ e, önceki Valimiz, İŞKUR ve diğer Müdürlüklerimize, tüm üretime katkı yapan istihdamı hedefleyen esnaflarımıza ve işadamlarımıza şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DEMİRCİ, BU SÜRECE KATKISI OLANLARIN GELECEĞE UMUTLA VE GÜVENLE BAKMASI YETERLİ OLACAKTIR

Ödül töreninde konuşan ATSO Başkanı Çetin Demirci de, “bugün sizlerle ilimize bu gururu yaşatan iş adamlarımıza teşekkür etmek ve başarılarını onurlandırmak için bir aradayız. Ardahan’ımız sizler sayesinde gelişiyor, değişiyor. Sizler risk alarak zorlu koşullarla mücadele ederek ilimize ve ülkemize önemli bir katkı sunuyorsunuz. Şahsım ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası adına şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki sizlerin bu sürece katkısı geleceğe umutla ve güvenle bakmamız için yeterlidir. Biliyorum ki siz değerli iş adamlarımız, odamızın değerli üyeleri ilimiz ve ülkemiz için elinizi taşın altına koymak konusunda cesur ve kararlısınız. Ardahan olarak bu ödülü almış olmamızın başka bir açıklaması olamaz. Ve yine inanıyorum ki Milli İstihdam Seferberliği çalışması devam etse de etmese de sizler ilimizin ve ülkemizin yarınları için aynı anlayış ve özveri ile çalışmaya, katkı sunmaya devam edeceksiniz. Sizlere ilimiz adına sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra işletmesinde 2017 yılı içerisinde istihdamını arttıran iş adamları ve esnafa Vali Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve diğer protokol üyeleri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Bu haber 1132 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çetin Aşula, adaylığını ve projelerini de açıkladı
Çetin Aşula, adaylığını ve projelerini de açıkladı
Göleli kızlar okusun diye stant açıldı
Göleli kızlar okusun diye stant açıldı