Reklam
ARDAHAN’DA NELER OLUYOR?

ARDAHAN’DA NELER OLUYOR?

30 Haziran 2019 - 15:02
Reklam

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel’in yetkilerini kısıtlayarak Vali yardımcısı Mehmet Kılıç’a mali harcama yetkisi vermesi Ardahan’da deprem etkisi yarattı.

Göreve geldiği günden itibaren Ardahan için çırpınan, her soruna ulaşmaya çalışan, titiz ve disiplinli yapısıyla gerekli gördüğü yerlere müdahale eden Vali Masatlı'nın çalışmaları,  Ardahan kamuoyu tarafından takdirle karşılanmaktadır. 

Vali Masatlı’nın İl Özel İdaresinde yaklaşık 28 Milyon TL’lik bir açığın olduğu ve personele maaş verilemeyecek bir duruma geldiği bu kuruma müdahale ederek gözetim altına aldı.

İl Özel İdaresine müdahale eden Vali Masatlı’nın bu çıkışına başta AK Parti Ardahan İl Teşkilatı karşı çıkarken, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ise sessiz kalmasının sebebi anlaşılamadı.

ŞİMDİ ARDAHAN KAMUOYU MERAK EDİYOR?

Vali Masatlı’nın bu tutumundan rahatsız olanlar kimlerdir? Milletvekili Atalay neden sessiz? Ak Parti Ardahan İl ve Merkez İlçe teşkilatı, 23 Şubat gazetesini ziyaret ederek gündeme ilişkin yapmış oldukları açıklamanın arkasında neden duramadılar?  Ardahan’da bu süreç nasıl normale dönecek?

HARCAMALAR ATALAY’IN TALİMATIYLA YAPILMIŞ

Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yapılan harcamaların Milletvekili Atalay’ın talimatıyla yapıldığını, yapılan harcamaların keyfi bir harcama olmadığını Genel Sekreter Aksel’in beyanı olduğu ileri sürülürken,  özellikle 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Aksel’in tüm köyler için bir seferberlik çalışması başlatarak ciddi anlamda harcamalar yaptığı tarafımızda öğrenildi.

AKSEL, İKİ ARADA BİR DEREDE KALDI

AK Parti’nin Ardahan’da en başarılı bürokratı olarak gösterilen, Milletvekili Atalay başta olmak üzere AK Parti Ardahan İl teşkilatının da sahiplendiği ve yaklaşık 20 yıldır Ardahan’a hizmet veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel’in tüm çalışmaları mercek altına alındı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atandıktan sonra devasa projelere imza atan, Ardahan’a birçok proje kazandıran,  tüm köylerde kilit parke uygulaması başlatarak köylüyü çamurdan kurtaran, Yanlızçam Kayak tesisine 50 Milyon TL kazandıran,  Çıldır Gölü kenarına 10 Milyonluk tesis kazandıran, İl Özel İdaresine asfalt plenti, Bims, Büz Menfez fabrikaları kazandıran, maliyeti 25 Milyon TL olan beton santrali,  İl Özel İdaresinin tüm araç filosunu 40 Milyon TL’ye yenileyerek baştan aşağı değiştiren, İl Özel İdaresine sondaj makinesi kazandıran, TANAP’a sunduğu 2 Milyon TL’lik projeyle yaklaşık 350 KM polietilen boru alan, yeni gölet çalışmaları, sulama projeleri, yayla yolları ve bizim bilmediğimi birçok proje çalışması yaptı.

Bu yatırımlar için yapılan harcamalarda acaba bir usulsüzlük mü var ki Vali Masatlı müdahale etti?

CHP AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Son günlerde Ardahan’da yaşanan gelişmeler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütünün neden bir açıklama yapmadığı ise merak ediliyor.

Bu haber 10002 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği