Reklam
Ardahan’da milletvekili aday adayları kim olacak?

Ardahan'da milletvekili aday adayları kim olacak?

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağı açıklanırken,  gözler, Saadet Partisi, Ak Parti, CHP, HDP, İYİ Parti ve MHP Milletvekili aday adaylarının kimler olacağına çevrildi.

19 Nisan 2018 - 12:28 - Güncelleme: 19 Nisan 2018 - 17:50

AK PARTİ’DE DENGELER DEĞİŞTİ

Ak Parti’de mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yüzde elli aday gösterileceği konuşulurken, Saffet Kaya sahayı yokluyor, Salih Altun süreci izliyor, Hamza Bektemur, Cavit Çetin, Orhan Gökdemir ve Yalçın Topçu’ya ise her an teklif gidebilir.

ATALAY ADAY EDİLMEZSE, KAYA LİSTEYİ ALACAK

Seçime her zaman hazır olan 20.21 ve 23.Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya’nın 24 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde en güçlü aday olduğu yönünde bilgiler alınırken, Kaya’nın, Atalay aday edilmezse Ak Parti’nin liste biri olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la arası iyi olmadığı ileri sürülen Saffet Kaya’nın 7 Haziran’da Bağımsız Milletvekili adayı olmuş ve hatırı sayılır bir oy almıştı.  Ak Parti’de Erdoğan varken, Kaya’nın Ak Parti’nin kapısına bile yaklaşamaz diyenlerin olduğu Ardahan’da Ak Parti’nin güçlü bir isimle yola çıkması bekleniyor.

BAYDAR’IN ŞANSI AZALIYOR!

Ak Parti İl Başkanı Yunus Baydar ise, İl Başkanlığı görevi nedeniyle seçim sürecinin kısa olmasından dolayı istifa etmeyebilir. Yani Baydar, Genel Merkez’den gelecek talimata göre hareket edecek. Baydar’ın aday olması durumunda HDP’nin önü açılır diyenlerin sayısı bir hayli fazla.

CHP’DE YENİ YÜZ ARAYIŞI BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Parti mevcut Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın Ardahan defterinin kapandığı 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi partide yeni aday arayışı sürüyor. CHP’de seslendirilen isimler arasında Deniz Aydemir, Özgür Erdem İncesu ve Sabri Arpaç ön plana çıkarken, 22.23 ve 24. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt ise kamuoyunda en çok arzulanan ve özlenen isim oldu.

Ardahan CHP’de Ecz. Yunus Dündar, Sezgin Kaya, Faruk Demir, Şükrü Bozyiğit’inde 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olması bekleniyor.

HDP’DE 7 HAZİRAN RÜZGARI SÜRÜYOR!

7 Haziran’da yapılan Genel seçimlerde yüzde onluk barajı geçerek Ardahan’da 17 Bin oy alan HDP, eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve 25. Dönem Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş’ın cezaevinde olması nedeniyle yeni aday adayları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. 24 Haziran’ı 7 Haziran rüzgarına çevirmek isteyen HDP’de eğitimci Ergün Koç ya da Göle kökenli bir isim üzerinde durduğu ileri sürüldü.

SAADET PARTİ’Sİ KİLİT KONUMUNDA

Toplumsal sorunlara duyarlılığıyla en çok konuşulan ve tartışılan, hatta adalet çıkışıyla seçmenin büyük teveccühünü kazanan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’nun dik duruşu SP’nin oy artışına neden oldu. Hatta SP’nin oy oranının yüzde 14’lerde olduğu konuşulurken, İYİ Parti ve Demokrat Parti ile yapılan ittifakın Ardahan’da Milletvekili aday adayının kim olacağı merak ediliyor.

Türkiye’nin en başarılı İl Başkanlığı görevini yürüten SP Ardahan İl Başkanı Hakan Çapan’ın 24 Haziran Genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olup olmayacağı netlik kazanmazken, Çapan’ın nasıl bir karar vereceğini önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

İYİ PARTİ’YE YOĞUN İLGİ VAR

MHP’yi silip sürüp içine alan, muhafazakar ve sol oyları etkileyen Meral Akşener Liderliğindeki İYİ Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine girmesi halinde adaylarını avukat kökenli isimlerden oluşturacak. Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan ve Av. Osman Nuri Yıldız’ın İYİ Parti’de milletvekili aday adayı olması beklenirken, deneyimli siyasetçi Ömer Türkoğlu’nun ise İYİ Parti’de aday adayı olması için teklif aldığı öğrenildi.

Bu haber 10499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • bekir hoş
  9 ay önce
  Arkadaşlar ben gülcan odabaşın aday olmasını çok istiyorum. Her konuda herkese ana gibi abla gibi yardımcı o*** bu insan vekil olmalı ...
 • ARDAHANLİ
  10 ay önce
  SELAMUN ALEKUM ARKADAŞLAR AK PARTİ GELEN MERKEZD ŞU UÇ İSİM UZERİND DURUYOL İSİMLER ŞUNAR SAFET KAYA YUNUZ BAYDAR CAVİT ÇETİN BUNARIN UCUDUR HAYIRLİSI OLSUN ARDAHANA İNŞAHLLA
 • o bir ardahanlı
  10 ay önce
  ardahana bayan aday daha yararlı olacağına inanıyoru Nevriye Derdiyok olursa iyi olur nevriye hanımın tarafsız olacağını düşünüyorum.daha aktif çalışıp ardahana iyi şeyler getireceğine inanıyorum
 • TARAFSIZ KİŞİ
  10 ay önce
  bayan milletvekili adayı istiyoruz OLURSA NEVRİYE DERDİYOK EN İYİSİ DUYRULUR
 • GAŞGACİ MURAT
  10 ay önce
  Nerden alıyorsunuz bu bilgileri gerçekten doğrumu yazdıklarınız yoksa para karşılığımı yazıyorsunuz anlamadık
 • Metin TAŞDEMİR
  10 ay önce
  Ardahan\'da artık siyasette yeni arayışlar içinde olmalı.Ardahanın çehresini değiştirecek iş adamlarına ve yatırımcılara ihtiyacı vardır. Bizler yılda bir kaç sefer memleketimizi ziyaret ediyoruz hep aynı tabloyu karşılaşıyoruz.Son 10 yılda ülkemizin bir kaç şehrine yatırım yaparak kendin den söz ettiren şirketlerin bir çoğunda Ardahan ve Kars yöresine insanları çalıştıran geç ve vizyon sahibi Muhsin KOCA Ardahan halkıda bu dönemde sahip çıkmalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz