Reklam
Ardahan’da 93 Harbi şehitleri unutulmadı

Ardahan’da 93 Harbi şehitleri unutulmadı

141 yıl önce, 93 harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı sırasında şehit düşenler, Ardahan belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

18 Mayıs 2018 - 16:40
Reklam

Etkinlikler kapsamında Ardahan Belediyesi çok amaçlı konferans salonunda, Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Levent Küçük, 93 harbinin tarihsel boyutunun ele alan bir multivizyon sunumu gerçekleştirdi.

Şehitler için Kuranı Kerim okunan programda, halk ozanları da 93 harbini anlatan türküler söyledi.
Burada ki programın ardından Vali Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Ak Parti İl Başkanı Mutlu Şanlıtürk ve katılımcılar, şehitler anısına Kura Nehrine karanfil bıraktı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, “Bugün, 17 Mayıs 1877 93 Harbinin 141’nci yıl dönümü. Bu vesileyle şehitlerimizi anmak için bu programı düzenledik. Bu anmayı ilk defa yapıyoruz. Savaşların, işgallerin, kadınlara, çocuklara nasıl bir etki bıraktığını, en büyük çileyi sivil eksimin yaşadığı izah etmeye çalışıyoruz. Bugün vesileyle Filsitin’de yaşanan acıyı ve dünyaya, bütün insanlığa aktarmak istiyoruz. Sivillere, Müslümanlara yönelik katliamları kınıyoruz, lanetliyoruz. Elbette ki insanlara yönelik hain emeller besleyenlerin dileklerini Allah’ın başlarına çevirmesini diliyoruz. Dünya da ki büyük devletlerin yöneticilerinden, Birleşmiş Milletlerden, BM güvenlik Konseyi üyelerinden artık dünyada ki gözyaşına son verme iradesi göstermelerini diliyoruz. Allah şehitlerimizin ruhunu şad etsin. Mekanları cennet olsun” dedi.
Program şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen iftar yemeğiyle sona erdi.

Bu haber 1144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ