Reklam
ARDAHAN BELEDİYESİNE ELEKTRİK DARBESİ

ARDAHAN BELEDİYESİNE ELEKTRİK DARBESİ

28 Ağustos 2019 - 20:07 - Güncelleme: 28 Ağustos 2019 - 21:51
Reklam

Aras Edaş Ardahan İl Koordinatörlüğü,  AK Partili Belediye döneminde ödenmeyen ve biriktirilen elektrik borcunu, CHP’li Belediyeden tahsil etmek için harekete geçerken, Ardahan Belediyesi’ne ait Atıksu Arıtma Tesisinin de elektriğini kesti. 

Ardahan Belediyesinin şehre su dağıtımını sağlayan sondaj kuyularının elektriğini keseceklerini ve Belediyenin borçlarından dolayı icra işlemi başlatacaklarını Belediye Başkanı Faruk Demir’e sözlü olarak bildiren Aras Edaş Ardahan İl Koordinatörlüğü yetkilileri, 31 Mart 2019’da yapılan Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Belediye Yönetimine Belediyenin geçmiş dönemden gelen elektrik borçları nedeniyle “elektriğinizi keseriz” baskısı yaptığı ileri sürüldü. 

AK Partili Belediye döneminde hiçbir hizmet kesintisi işlemi gerçekleştirmeyen Aras Edaş’ın yeni seçilen ve kısıtlı olanakları ile Ardahan halkına hizmet veren Cumhuriyet Halk Partili yeni Belediyeye kasıtlı bir tavır içinde olduğu iddia edildi. 

Aras Edaş Ardahan İl Koordinatörlüğün Belediyeye yönelik tavrına sert tepki gösteren Belediye Başkanı Faruk Demir, “Ben Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı olarak, geçmiş dönemin borç yüküne rağmen özveriyle ve şikayet etmeden 24 saat çalışıyorum. Ancak Aras Elektrik A.Ş. adeta bizim çalışmalarımıza darbe yapmak ister gibi elektriğimizi keserek bizi kıskaca almaya çalışıyor. Yıllardır elektrik borcu olan Belediye’nin elektriğini kesmek şimdi mi aklınıza geldi? Bütçe olanaklarımız ölçüsünde düzenli ödeme yapmamıza rağmen, yapılan bu kesintilerin ve icraya veririz tehditlerinin kasıtlı olduğu açık. Siz kimi cezalandırıyorsunuz? Bizim arkamızda Ardahan halkı var. Ben bu kentin şehr-i eminiyim. Ardahan halkı bana emanet. Ben ne Ardahan halkını ne de Belediyemi size ezdirmem” dedi.

Bu haber 6132 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Ferhat kaya
  3 ay önce
  Geçen açıklama yapmıştın, su borclariniz ödenmediği taktirde, yasal işlemler baslatilcaktir diye. Aras elektrik de alacağını istemiş. Ne var bunda, kasıt neresinde ki ?
 • Ardahanli
  3 ay önce
  Kahraman bey yeni olduğuna emin misin yoksa aktrolmusun
 • Ardahanli
  3 ay önce
  Kahraman bey yeni olduğuna emin misin yoksa aktrolmusun
 • Adem Yıldız
  3 ay önce
  Elektrik borcu eski belediye başkanı döneminden kalsaydı 6 ay önce keserler di elektriği başkalarına iftira atmayın kendini yaptıklarınızı başkalarının sırtına yükleyip pirim yapmayın biraz dürüst olun 6 aydır elektrik faturası gelmedi mi belediyeye
 • HAKAN KISACA
  3 ay önce
  İlginç bi durum
 • Serkan ates
  3 ay önce
  Sende onların suyunu kes işletmenin önünü kaz çalışma var diye beldeyi imkanları kısıtlı bunlara boyum eğme hirzilara
 • yasin KAYIKÇI
  3 ay önce
  Sıkıntı değil başkan borç yiğidin kamçısındır ara ödemeleri yaparsın olur biter sıkma canını kimsenin borcu kalmaz
 • Ardahan
  3 ay önce
  Ası*** afişte elektrik borcu yoktu olsa bile artık 6 ay oldu elektrik borcu için bile eski dönemi suçlamak da ne bileyim ancak şov.
 • Kahraman
  3 ay önce
  Borçlar senin dönemine ait ucuz kahramanlık yapmaya gerek yok insanları ya***larla yanlış yönlendirme
 • Düzceli
  3 ay önce
  Tebrikler başkanım
 • Kahraman
  3 ay önce
  Ucuz kahramanlık,kendi faturalarını öde kesmesinler.
 • Misafir
  3 ay önce
  Emir büyük yerden babam
 • Karslı
  3 ay önce
  Artist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ