Reklam
ARDAFED 2. Ardahan  Günlerine hazırlanıyor

ARDAFED 2. Ardahan  Günlerine hazırlanıyor

21 Ekim 2018 - 20:15

Ardahan’ın diğer 80 vilayet gibi tek başına bir vilayet olduğunu ve kendi derneklerince temsil edilmesi gerektiğini belirten Ardahan Dernekler Federasyonu önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Son 4 yıl içinde birçok önemli etkinliğe, toplantıya imza atan ve en son olarak BAL ligine katılmayacak durumda olan Serhat Ardahan Spor’u bir kaşe ile alıp, formasından, lisanslarına kadar tüm eksikliklerini tamamlayarak Ardahan’ın takımının lige katılımını sağlayan ARDAFED şimdi de 3. Dev etkinliğine imza atmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Maltepe Sahilinde 1. Ardahan Tanıtım Günlerini düzenleyen ve 4 gün içinde 1,5 Milyon inanın ziyaret ettiği ARDAFED bu dev organizasyonu ardından önümüzde ki Kasım ayının ilk haftasında 2. Ardahan’ı Tanıtma Günlerine hazırlanıyor.

Ardahan’ı Tanıtma Günlerinin ardından bul yılın 7 nci ayında İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Bakırköy Botanikpartk’ta 4 gün içinde 500 bin insanın ziyaret ettiği bir bal festivali düzenleyen ARDAFED şimdi de yine Maltepe’de yeni bir Ardahan’ı Tanıtma Günleri yapacak.

Ardahan Tek Başına Bir Vilayettir!

KAI, KAISİAD ve KAIFED gibi saçma oluşumlar elinin tersi ile iten ve İstanbul’un 39 ilçesinde olduğu gibi tüm yurt genelinde ‘Güçlü Bir Ardahan Lobis’ oluşumu için mücadelesine devam eden ARDAFED çatısı adlında bulunan derneklerin yanı sıra diğer tüm Ardahan dernekleri ile birlikte düzenlemeyi hedeflediği 2. Ardahan’ı Tanıtma Günleri İstanbul Maltepe Tugay Yolu üzerinde yeni yapılan Cumhuriyet Parkın da 1-2-3-4 Kasım Günlerinde gerçekleşecek.

Diaspora bir yana ARDAFED bir yana..

Kendilerini 3 ilin temsilcisi olarak yutturup, KAI, KAISİAD ve KAIFED adı altında ki sözde dernekler aracılığı ile Ardahan’ı, Kars’ı ve Iğdır’ı siyasiler pazarlayıp, kendilerine çıkar elde etmeye çalışan metropollerde ki diasporayla ile mücadele eden Ardahan Dernekler Federasyonu bu yılki programı dolu dolu olan 2. Ardahan Günleri ile bir kez daha ders verecek gibi.
 

Bu haber 1619 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
2019 BUZAĞI DESTEKLERİ ÖDENİYOR
2019 BUZAĞI DESTEKLERİ ÖDENİYOR