Reklam
ANKARA’DA ARDAHAN RÜZGARI

ANKARA’DA ARDAHAN RÜZGARI

25 Ocak 2020 - 12:22

Başkentte düzenlenen "Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" başladı. Altınpark Fuar Merkezi'nde, Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu (KAİFED) Başkanı Erdoğan Yıldırım öncülüğünde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen tanıtım günlerinin açılışına, eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Faruk Demir, Ankara Valisi Vasip Şahin, Bölge Milletvekilleri, Belediye Başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Binali Yıldırım, açılışta yaptığı konuşmada, fuara gelecek binlerce esnafın 3 ilden gelecek hemşehrileriyle buluşacağını belirterek, ANFA Park'ta, Kars, Ardahan ve Iğdır rüzgarı eseceğini ifade etti.

Yıldırım, "Amaç burada gurbette bulunan hemşehrilerle gurbetin güzelliklerini göstermek, kaşarını buluşturmak, kazını tattırmak, uzun elmasından yedirmek ve bütün güzellikleriyle burada yaşayan hemşehrileri bir araya getirmektir" diye konuştu.

Etkinlikte belediye başkanları adına açılış konuşmasını yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir: "Türkiye Cumhuriyetinin çorak bir parçasından bir ülkenin baş şehri yaptığı Ankara'dan değerli sınır bekçisi Ardahan, Kars ve Iğdırlı hemşerilerimle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtiyor, organizasyonda emeği geçen herkesi selamlıyorum. Hoş geldiniz. Çok değerli hemşerilerim Kazım Karabekir Paşa "Boğazlar boğazımız, Kars ve Ardahan bel kemiğimizdir" demiştir. Buralar elde bulundurulmadıkça Anadolu'nun müdafaası zordur. Biz orada sınır bekçiliği yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinde Bayrak inmesin, Ezan susmasın diye sınır bekçiliğine devam edeceğiz. 

Serhat Şehri Ardahan'ımızın selamını getirdik. Sevgili Erdoğan Yıldırım başkanımıza ve tüm sivil toplum örgütlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizleri Ankara'da hem Ankaralılarla hem de burada aşının, işinin peşinden buraya gelmiş olan onurlu, şerefli Ardahanlı, Karslı ve Iğdırlı hemşerilerimle buluşturduğu için ve 3-4 gün boyunca burada olacağız. Ardahan'ı bilenler biliyor ama bundan sonra devletimizin, hükümetimizin Ardahan'daki temsilcilerimizin destekleriyle Ardahan'ımızın farkını tüm dünyaya göstereceğiz. Dünya bizden önce Ardahan'ı fark etmiş 2019 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından Türkiye'nin havası en temiz ili olarak Ardahan seçmiş, üzerinden uçak geçmeyen, bir tana fabrikası olmayan ve kimyasal gübre kullanmayan tek ildir Ardahan. Onun için kendi sağlınızı düşünüyorsanız, çocuklarınız daha sağlıklı yetişsin istiyorsanız mutlaka herhangi bir Ardahan ürünüyle kendinizi ve çocuklarınızı besleyin Ardahan için değil kendiniz için. Ardahan'ı gelin görün Türkiye'yi tanıyın. Hepinize çok teşekkür ediyorum, ayrıca Ardahan Valimiz ve Sayın Milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle, 4 gün boyunca Ardahan'ı Kars'ı ve Iğdır'ı onurumuz ve şerefimizle başkentimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün başkentinde 4 gün yaşatacağız" dedi. 

Bu haber 1199 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Davut kale
    4 hafta önce
    Başlık Kars Ardahan Iğdır olmalı Kars Doğunun Kalesi dir Serhad şehrimiz candır yiyeceği tarihi kültür zengini bir can şehirdir
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ