Reklam
Ak Parti İl Başkanı Şanlıtürk’ten trollere sert tepki

Ak Parti İl Başkanı Şanlıtürk'ten trollere sert tepki

Ak Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar’ın 24 Haziran’da yapılacak Milletvekili seçimi için kendi isteğiyle istifa etmesi ardından Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Bağımsız Denetçi Yeminli Mali Müşavir Mutlu Şanlıtürk, Ak Parti Ardahan İl Başkanlığına atandı.

30 Nisan 2018 - 13:19

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Ardahan’a geldiği gün Ak Parti İl Başkanlığına atanan Şanlıtürk, 24 Haziran seçimleri öncesi gazeteci Özkan Karakaya ve Fakir Yılmaz’a önemli açıklamalarda bulundu.

7 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI BAŞVURU YAPTI

Ak Parti’nin bir dava partisi olduğunu açıklayan Şanlıtürk, mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile birlikte Hamza Bektemur, Halil İbrahim Dursunoğlu, Cavit Çetin, Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yunus Baydar ve Muhsin Koca’nın Ak Parti’den Ardahan Milletvekili aday adayı olmak için başvurduğunu söyledi.

TROLLERE SERT UYARI

Ak Parti Milletvekili aday adaylarına eşit mesafede olduklarının da altını çizen Başkan Şanlıtürk, son günlerde özellikle sosyal medyada ortaya çıkan bazı aday adaylarına yakın isimlerin ortaya attıkları iddiaların hiç birinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

AYKIRI DAVRANANLARA PARTİ İÇİ DİSİPLİN YOLUNA GİDECEĞİZ

Şanlıtürk, ilk iş olarak partisinin milletvekili adayları ile ilgili başta bazı adaylara yakın olan AK Parti teşkilat mensupları olmak üzere sanal ortam trollerinin paylaşımlarına yönelik çıkış yaparak uyarıda bulunduğunu belirten Şanlıtürk: “Şimdi Ardahan ve Göle arasında sorun yaratmaya çalışıyorlar. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bize kimi aday gösterirse kimi gönderirse biz onu destekleyeceğiz ve çalışacağız, onun peşine gideceğiz. Bana görev tebliğ edildikten sonra ilk işim yönetim kurulu, teşkilat ve Belediye başkanlarının da dahil olduğu Milletvekili aday adaylarına konu ile ilgili şu mesajı gönderdim. Sevgili yol ve dava arkadaşlarım. Bugün itibariyle vekâleten AK Parti Ardahan il başkanlığı tarafıma tebliğ edildi.

Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Sizler ile birlikte iyi bir yönetim sergileyeceğime inancım tamdır. Günümüz kutlu geleceğimiz hayırlı olsun’ dedim. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar beni çok rahatsız etmiştir. Dışarıdaki insanlara ulaşıp da partimizle ile bağı olmayanlara ‘Sen niye böyle bir paylaşım yapıyorsun’ Diye bir hakkımda yetkim de yok. Benim etki edebileceğim teşkilatımıdır. AK Parti'nin yerel de temsilcisi olan bizlere düşen 24 Haziran seçimlerinde Aday adayı olan dava arkadaşlarımızın arasına herhangi bir ayrıştırmaya meyil vermeden bu süreci işletmektir.  Bazı teşkilat mensubu arkadaşlarımızın sosyal medya hesaplarında yaptıkları yanlı paylaşımlar partimizi yıpratmaktan başka kimseye bir fayda sağlamamaktadır. Genel Merkez nezdinde desteklediğiniz Adaya bir fayda getirmeyen bu paylaşımlar yerelde başta adayımız olmak üzere tüm teşkilatımızı yıpratmakta aramıza fitne tohumları ekmek isteyen şer güçlerin işini kolaylaştırmaktadır. Partimizin sizlerden beklentisi bu tür paylaşımlardan uzak durmanız ve bu şer güçlerin oyununu bozmanızıdır. Bu vesileyle siz dava arkadaşlarımdan ricam bu saatten sonra Aday listeleri kesinleşinceye kadar adaylar hakkında fikir beyan etmemenizdir” şeklinde konuştu.

TROLLERİ TESPİT ETTİK VE MÜDAHALE ETTİK

Seçim sürecinde Ak Parti’ye zarar vermek isteyenlerin olabileceğini de aktaran Şanlıtürk: “Tabii bu konuda ben üzerime düşen görevi yerine getirdim. Bu süreçten sonra aykırı davranacak kişiler olur ise onları da parti içi disiplin yoluna giderek çözeceğiz. Bu konuda Göle'de birileri tarafından yapılan bazı paylaşımlar vardı. Göle Teşkilatı ve Milletvekilimizle bu konuyu konuştum. Orada da bazı troller vardı. O troller de bu paylaşımlarının bir kısmını zaten kaldırdılar. Biz kimsenin adamı değiliz, partinin adamı olmaya yemin ettik ve öyle yola çıktık” ifadesini kullandı.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI, TEMAYÜL YOKLAMASI 5 MAYIS’TA

Milletvekili genel seçimleri için başvuru tarihlerinin uzatıldığını da açıklayan Şanlıtürk, 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar milletvekili aday adaylığı başvurularını alacaklarını, temayül yoklamasının ise 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ardahan Gençlik Merkezi’nde yapılacağı aktardı. Temayül yoklamasında İl Teşkilatı, Merkez İlçe, Kadın, Gençlik ve diğer ilçe teşkilatlarının oy kullanacağını belirten Şanlıtürk, milletvekili aday adaylarına bu konuda uyarıda bulundu.

Bu haber 3004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz