Reklam
Reklam
Reklam
Adnan Köroğlu ve yönetiminden önemli ziyaretler

Adnan Köroğlu ve yönetiminden önemli ziyaretler

Merkezi İstanbul’da bulunan Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Adnan Köroğlu ve yönetimi, Çıldır Gölü ve yörenin tanıtımı amacıyla bu yıl 5'incisi düzenlenen ‘Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni’ne katıldıktan sonra bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundu.

13 Şubat 2018 - 00:54 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 01:02

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u ziyaret eden Pendik Ardahan İl Derneği Yönetimi, daha sonra Vali Yardımcısı Salih Kalkan’dan yatırım teşvikleri hakkında bilgi aldı.

Başkan Köroğlu, ziyaretler kapsamında 24 Şubat’ta Pendik’de yapılacak Ardahan Dayanışma ve Hemşeri Buluşma Gecesine Vali Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Vali Yardımcısı Salih Kalkan’ı davet etti.

Ardahan ziyaretini iyi değerlendiren Pendik Ardahan İl Derneği Yönetimi, yeni yatırım ve projeler hakkında yetkililerle görüşerek iş adamlarını bölgeye çekecek kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiler.

VALİ BİLMEZ, AMACIMIZ HANE SAYISINI ARTTIRMAK

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’i ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Adnan Köroğlu; Serhat Şehrimiz hakkında çok önemli bilgiler edindiğimiz ziyaretimizde Sayın Valimiz Bilmez, bize ilimizde 20 Bin hane olduğunu, bunun dörtte birin de hane nüfusunun 1 olduğunu ve 6 Bin adedinde ise 2 kişi olduğuna değinerek, hanelerde yaşayan kişi sayısını arttırmak için önemli projelere imza attıklarını ve Ardahan’ın ekolojik değerlerine zarar vermeden istenen büyüme ve gelişmeyi sağlanabileceğine inandıklarını dile getirdi.

KIŞ SPORLARI MERKEZİNDE AİLE TEMALI TATİL VE SPORU

Yalnızçam Kış Sporları Merkezi’nin Ankara’da yapılan tanıtım toplantısına katılımımızdan dolayı teşekkürlerini ileten Vali Bilmez, dünyada örnekleri olan tam otomatik kapalı telesiyej alt yapısına sahip olan kış sporları merkezinde Aile temalı kış tatili yapılabileceğini ve kış sporu müdavimlerinin öncelikli tercihi olan buzlanma yapmaya “kristal kar” özelliğini taşıyan pistleri ile dikkatleri üzerine kısa sürede çekeceğine değindi.

VALİ BİLMEZ, YALNIZÇAM’A ÖNEMLİ DESTEKLER VERİLECEK

Bu hususta Yalnızçam’da kapasite arttırıcı ve doğa dostu turizm yatırımlarına önemli destekler vereceklerine değinen Vali Bilmez, diğer doğa dostu sanayi ve hayvancılık/besicilik yatırımları ile alakalı yatırım yapmayı düşünen girişimcilere hükümetin öncelikli kalkınma bölgeleri programı kapsamı da batıya göre daha çok teşvik verildiğini söyledi.

KÖROĞLU, YALNIZÇAM’I DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Görüşme de Başkan Adnan Köroğlu Yalnızçam Kış Sporları Merkezi’nin kristal karın kalitesini dünyaya açmak, yaymak adına her şeyi yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bu hususta yurt dışında yaşayan hemşerilerimiz dahil olmak üzere, İstanbul’da ki kış sporları kulüplerini bilgilendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

TEŞVİK VE DESTEKLERİ İŞ ADAMLARINA ANLATACAĞIZ

Başkan Köroğlu, kış sporlarına yatırımı teşvik ile alakalı edindiğimiz bilgilerden istifade ederek gerekli fizibiliteleri Ardahanlı iş adamları olarak gündeme alacaklarını aktardı.

KÖPRÜ VAZİFESİ ÜSTLENECEĞİZ

Bu hususta İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Ardahanlı iş adamları ile diyaloglarının kuvvetli olduğuna değinen Adnan Köroğlu, Derneğimiz, Ardahan Mülki Erkanı ve iş adamları arasında köprü vazifesi üstlenebileceğini söyledik. Sayın Valimize 24 Şubat’ta Pendik’de yapılacak olan Ardahan Dayanışma ve Hemşeri Buluşma Gecemize dair protokol davetimizi ilettik” dedi.

KÖROĞLU, BAŞKAN KÖKSOY’LA TURİZMİ İSTİŞARE ETTİK

Çıldır Kristal Göl Şenliği öncesi son ziyareti Belediye Başkanı Faruk Köksoy’la gerçekleştirdğini aktaran Başkan Köroğlu, Turizm yatırımların da çeşitliliği arttırmak adına nokta atışı projeler üretmek istediklerini dile getiren Başkan Faruk Köksoy, yaz aylarında yaşanan hemşeri turizmi üzerine kendini şekillendirmiş bölgemizde artık ara yıl tatillerinde iç turizmden pay almak için festivaller tertip ettiklerini ve tesis yatırımlarına öncelik verdiklerini söyledi.

KÖKSOY, ARA YIL VE İÇ TURİZMDEN PAY ALMAK İÇİN TESİS YATIRIMI YAPACAĞIZ

Gelecek neslin, ata topraklarını daha yakından tanıması üzerine düşüncelerini aktaran Başkan Köksoy, Ardahan Üniversitesi’nden başlayan bir brifing ile gençlerimizi Çıldır Gölünü tanıtıp, meşhur yaylalarımıza çıkarmalıyız, ilçelerimizi dolaştırmalıyız ve yeni nesillere hitap eden turizm yatırımlarını belediye, valilik ve kalkınma ajansları ile teşvik edileceğini aktardı.

KÖROĞLU, ÖNEMLİ ETKİNLİKLERE İMZA ATACAĞIZ

Daha sonra Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Adnan Köroğlu, aktif üyesi olduğu “Yedi Renk Tek Yürek” platformu ile alakalı sunum yaptı ve bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen STK temsilcilerine Ardahan’ı teorik ve il dışı etkinlikler de ilimizi temsilen önemli etkinliklere imza attığı yönünde bilgiler aktardı.

YEDİ RENK TEK YÜREK PLATFORMU ARDAHAN’A GETİRECEĞİZ

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’a bu hususta “Yedi Renk Tek Yürek Platformu”nun güzel serhat şehrimiz de misafir edilerek Turizm kabiliyetlerimizi ülke geneline tanıtımı hususunda geliştirilen projeler hakkında bilgi verildi.

VALİ YARDIMCISI SALİH KALKAN’DAN YATIRIM TEŞVİKLERİ HAKKINDA BİLGİ ALINDI

İlimizde sürekliliği olan ve istihdamı katkı sağlan projelerde valiliğimiz, belediye başkanlığı, kalkınma ajansları ve ilgili bakanlıklardan gerekli desteklerin hükümet programı çerçevesinde gerekli desteklerin verildiği bilgisini Aktaran Vali Yardımcısı Salih Kalkan, özelikle bölgemizin marka değeri taşıyan “Gezen Kaz Çiftlikleri” başta olmak üzere mera besiciliği ile karma yapılacak hayvancılık tesisleri ile alakalı yatırımların geri dönüş ve büyüme hızlarının yüksek olacağına dair bilgiler aktardı.

KALKAN, YATIRIM YAPACAKLARA ALTYAPI BİZDEN

Vali Yardımcısı Kalkan, Yalnızçam Kış Sporları Merkezi’nin imar, su, elektrik sorunu olmadan, yapılacak alan tahsisli turizm yatırımlarına özel teşvikler sunulduğunu dile getirdi.

KÖROĞLU, DAHA VERİMLİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Pendik Ardahan İl Derneği Başkanı Adnan Köroğlu, dernek programlarımız arasında ilimize ve bölgemize yatırımları teşvik etmek adına iş adamlarımızı periyodik olarak ziyaret ettiğini dile getirdi ve Vali Yardımcısı Salih Kalkan’ın aktardığı güncel bilgiler ile Ardahanlı iş adamlarımız ile daha verimli toplantılar yapacaklarına değindi.

Haber: Özkan Karakaya/Ardahan Haber/ 23 Şubat/Göle Haber

Bu haber 1829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı