Reklam
ACAR DAĞ, SUÇLULARI BULDU!

ACAR DAĞ, SUÇLULARI BULDU!

18 Aralık 2019 - 13:32 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 17:41

Serinçayır Köyü eski dernek Başkanı Acar Dağ, yaşandığı ileri sürülen orman katliamı ve arazilerin hazineye kaydırılması ile ilgili yerel basını ve dernekleri suçladı.  

Konu hakkında sosyal medya hesabında, basınımız da suskun, derneklerimiz de suskun, biz susmayacağız’ diyen Dağ, şu açıklamalarda bulundu:

“Değerli Ardahan kamuoyuna bir kez daha duyurumuzdur! Son yıllarda artan orman katliamları ve hazineye bırakılan çayır arazileri başta Göle olmak üzere Ardahan ve diğer ilçelerde önümüzdeki yıllarda acısını hissedeceğimiz önemli bir sorun ile karşı karşıya kalmışken, basınımız da suskun derneklerimiz de suskun.

 Başta Göle ormanları katlediliyor, aylar önce yerinde incelemiş ve Ardahan kamuoyu ile paylaşmıştım, Ardahan basını kısa bir süre paylaştı ve sustu, yüzlerce dernek olmasına rağmen Göle derneğinin basın açıklaması ve imza kampanyası başlatması çokta etkisini göstermedi. Basın açıklaması Esenyurt meydanında yapıldı, sesimiz orada kaldı. İmza kampanyası başlatıldı toplanan imzalar nereye ulaştı onu da bilmiyoruz. Bir açıklama yapılma gereği bile duyulmadı. Bildiğimiz tek şey var Kasım ayında Göle'ye gittim orman katliamı son hızıyla devam ettiğini gördük, yakacak için ağaçların dallarına kimse tenezzül bile etmiyor, çamlar kesilip traktörlerle sürüklenerek götürülüyor. Hangi çam ağacı nereye gitmiş izlerden o kadar net anlaşılıyor ki orman kıyımı serbest bırakılmış, çünkü denetleyecek koruyacak orman memuru yok. Sadece Avınder köyünde iki memur bütün Göle'nin ormanlarını koruması için görevlendirilmiş. Avınder memurları ormanı nasıl koruduklarını halktan öğrendiğimiz kadarıyla köyde bir gezinti yapıyorlar, sürüklenen ağaçların izinde gittiği yeri tespit edip buluyorlar ama ne için?

Bunlar göz göre göre yapılırken Sak’larımızdan, basınımızdan ses çıkmazken bol bol dernek geceleri, yemekleri, kahvaltı programları ile haber yaparız Ardahan'ı Göle'yi çok seviyoruz, memleket sevdalısıyız deyip nara atarız. Yazık gerçekten yazık, ikinci bir konu birçok köyün arazisi hazineye kalmış kimse bir çaba içerisinde değil, hayvancılıktan bahsediyoruz, yöresel ürünlerimizi tanıtmaktan bahsediyoruz ama özellikle iki önemli temel sorundan bahsetmiyoruz. Yüzlerce dernek var birleşip ses çıkarırsa yer yerinden oynar haletmeyecekleri bir şey kalmaz ama biz kendi egolarımızı bireysel reklamlarımızı çok iyi yapıyoruz.”

Bu haber 1102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yolaçan
    3 ay önce
    bölgemizin ormanları genç ağaçlardan oluşmasına rağmen gençleştirme bahanesi ile büyük kıyıma maruz bırakılıyorlar. Orman köylüsüne istihkak verilmesine de karşıyım. Günlerce kaçak kesim yapılıyor, denetim yapılmıyor. Çok üzücü bir durum. Birilerinin buna dur demesi lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK