Reklam
Aç kurt mahalleye indi, canından oldu

Aç kurt mahalleye indi, canından oldu

 Ardahan’da aç kurtlar ölümüne şehre iniyor. Ağır geçen kış şartları nedeniyle doğal ortamlarında yiyecek bulamayan kurtlar köylere ve şehre yakın yerleşim birimlerine inmek zorunda kalıyor.

07 Aralık 2016 - 12:37

      Aç kaldıkları için tehlikeli hale gelen vahşi doğanın hayvanları, zaman zaman sürüyle indiği köylerde insan hayatını tehdit ederken, çoğunlukla da canından oluyor. Ardahan’da kış mevsimin çetin yaşandığı bu günlerde aç kalan 1 kurt Hanak İlçesi Ortakent Mahallesine indi. Aç kalan Kurt Hanak Ortakent mahallesine inince köpeklerin saldırısına uğradı. Hanak ilçe merkezine 6 kilometre mesafedeki Ortakent’e dün gece inen kurt, köy köpekleri tarafından boğularak öldürüldü. 

   Mahalleyi ziyaret eden Ardahanlı işadamı Erdinç Balcı tarafından görüntülenen kurdun cansız bedeni bir bankın üstüne bırakıldı. 

Son zamanlarda köy içerisinde dolaşan kurtların sürekli görüldüğünü ve bu durumun mahallede kurt korkusu yaşanmasına sebep olduğunu belirten Ortakentliler ise, “ Kış aylarında aç kalan kurtların geceleri sürekli köye iniyor. Birçok kez bu duruma şahit olduk. Şuana kadar hayvanlarımız zarar görmedi. Daha çok köpekleri götürmek için geliyorlar ama bu kez köyün köpekleri tarafından boğulmuş” diye konuştular.
 

Bu haber 2946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ ÇALIŞIYOR
GENÇ PARTİ ÇALIŞIYOR
GÜRCİSTAN'A GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI
GÜRCİSTAN'A GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI