Reklam
31 MART’TA İLK ARDAHAN KIRMIZI OLDU

31 MART'TA İLK ARDAHAN KIRMIZI OLDU

17 Nisan 2019 - 16:41 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 19:06
Reklam

31 Mart yerel seçimlerde yüzde 52’lik oy oranıyla Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, Halkların Demokratik Partisi ve partisi CHP’ye ziyarette bulundu.

HDP ziyaretinin ardından CHP İl binasında partililerle bulaşan Belediye Başkanı Faruk Demir, önemli açıklamalarda bulundu.

Seçimlerde büyük desteklerinden dolayı başta HDP olmak üzere tüm CHP’lilere teşekkür eden Başkan Demir, yapacakları çalışmalarla bütün Ardahan halkının gönlüne gireceklerini dile getirdi.

ARDAHAN HALKI ONURLU DURUŞ SERGİLEDİ

CHP İl binası toplantı salonunda partililere hitap eden Başkan Demir, “Ardahan’da zoru başardık. Ben sadece Belediye Başkanı olmak için bu göreve talip olmadım. Bunu ilk günde söyledim, son gün de söyleyeceğim. Ardahan onurlu insanların yaşadığı bir şehirdir. Yüzde 52 gibi bir oranıyla bizleri Belediye Başkanı seçmiştir. Biz sadece yüzde 52’nin değil, halkımızın yüzde yüzünün gölüne gireceğiz. Bu devrimi bu dönüşümün startını verdik. Partimizin çeşitli kademlerinde görev yapan vefakar cefakar İl, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları ve tüm partililere teşekkür ediyorum” dedi.

HDP’YE ÖNCE ZİYARET SONRA TEŞEKKÜR

Seçim sürecinde HDP’nin kendilerini desteklediğini belirten Başkan Faruk Demir, “31 Mart yerel seçimlerinde bizlere en büyük desteği Halkların Demokratik Partisi vermiştir. Bizlerle omuz omuza büyük mücadele vererek seçimleri kazanmamızda bizlere büyük katkı sağlamışlardır. Buradan HDP’ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Bütün kuşatmalara rağmen, 17 yıllık bir iktidara rağmen seçimlerde galip geldik. Seçim gecesi en büyük gurur ise Türkiye haritasında CHP Genel Merkezimizde ve TV’lerde kırmızı rengini ilk Ardahanlıların yakmış olmasıdır. Bu şerefli Ardahan halkı direndi, baskılara, tehditlere boyun eğmedi, onurlu duruş sergiledi.  Hiç kimse merak etmesin bizim üstesinden gelemeyeceğimiz durum yoktur. Zor gibi görünen şeyler göreceksiniz çok kolay bir şekilde çözüme kavuşacaktır” diye konuştu.  

İKTİDAR BELEDİYESİ BİZLERE ENKAZ BIRAKMIŞ!

10 yıldır iktidarın yönettiği Ardahan Belediyesinin borç batağında yüzdüğünü, iktidar partisinin bir enkaz bıraktığını kaydeden Başkan Demir, “ Bakınız Ardahan Belediyesi 10 yıldır iktidarın elindeydi. Faruk Köksoy’un başında bulunduğu belediye bize bir enkaz bırakmış durumda. Net rakamlar henüz gelmedi ama yaklaşık 40 milyon TL’ye yakın borç var. Bu kadar borç edinilmiş ama Halilefendi Mahallesinin bir sokağı henüz yapılmamış. Tabi Başkan adayı olurken bunların hepsini bilerek bu taşın altına elimizi koyduk. Tıpkı Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşında verdiği mücadele gibi biz de Ardahan şehrimizi bu enkazdan kurtaracağız.

Düşünün Ardahan Belediyesinin 7 tane çöp arabası var, 6 tanesi kiralık. Çöp arabaları birilerine kiralanmış. 3 tane dozer var, 2’si kiralık. Kum ocağı var para yatırılmış çalışmıyor. Taş ocağı var sistem kurulmuş çalışmıyor. Şehre bir otogar yapılmış, kiralanmak isteniyor, kimse yanaşmıyor. 100-200 bin TL’ye yapılacak otogara 2 milyon TL harcanmış gösterilmiş. Belediyenin kullandığı 30 aracın 25’i kiralık. İktidar partisi hem kiralık araçlara binmiş, hem de yüklü bir borç bırakmış.

Şehrin öncelikli sorunları yerine paralar çarçur edilmiş. Bunların Ardahan halkının bilmesi için anlatıyorum. Geçmişe takılıp kalmadan kimse merak etmesin hepsini düzelteceğiz. İktidar muhalefet demeden Ardahan için gerekirse herkesin kapısına giderim. Ardahan’ımıza büyük kaynaklar getireceğiz. Çok güzel bir meclis kadromuz var, bu sorunun üstesinden geleceğiz. Projelerimizi hayata geçirip ilimizi bu enkazdan kurtaracağız. 5 yıl içerisinde güzel bir belediyecilik örneği ortaya koyacağız, sizlerde şahit olacaksınız ” ifadelerine yer verdi.

İHANETÇİNİN ‘KAÇ OYLUK ADAM OLDUĞU ORTAYA ÇIKSIN’ DİYE ÇEKTİRMEDİM

Ardahan’da iki Partinin aslında seçime katıldığını beyan eden Başkan Demir, “ Bunlardan birisi iktidar partisi diğeri ise, Cumhuriyet Halk Partisidir. Diğer bir arkadaş vardı. İhanet içerisinde olan bu kişinin seçime girme amacı tamamen CHP’ye seçim kaybettirmekti, Faruk Demir’i Belediye Başkanı etmemekti. İstersem bir günde çektirirdim, ama hayır dedim kaç oyluk adam olduğu tarihe geçsin diye, çekmeyim dedim seçime girsin. Ve seçimlerde bu kişiye kaç oyluk adam olduğu, CHP’yle kimsenin aşık atamayacağını partililerimiz göstermiştir. Ben dahi hiç kimse CHP’den, Türkiye Cumhuriyeti’nden büyük değildir. Herkes haddini hududunu bilecek. Onun için partililerimizle yola çıktığımız arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Hep birlikte büyüyüp gelişeceğiz, bu Belediyeyi birlikte yöneteceğiz” sözlerine yer verdi.

TAŞTAN’DAN HDP’YE AÇIK TEŞEKKÜR

Partide açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yalçın Taştan ise, “ Türkiye Cumhuriyetinde bir diktatörlük rejimi var, bu rejime son vermek için hep birlikte mücadele vermeliyiz. 31 Mart’ta Ardahan’da büyük bir mücadele örneği ortaya koyduk. Bu enerjiyi korumalıyız. Bu mücadele daha bitmedi. Ülkenin daha demokratik yarınlara ulaşabilmesi için mücadelemize devam etmeliyiz.  31 Mart yerel seçimlerinde bize destek veren Halkların Demokratik Partisi’ne, yine bize destek veren bütün Ardahanlılara, desteklerini esirgemeyen bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Hepsine minnet borçluyuz. Yıllar sonra Ardahan Belediyesine CHP Bayrağını diktik, bu onur verici bir gelişmedir.  Ayrıca seçimlerde büyük çaba gösteren İl, ilçe ve Gençlik Kolları teşkilatlarımıza şükranlarını arz ediyorum. Faruk Demir Başkanımızla daha güzel bir Ardahan inşa edeceğiz. Bu bir başlangıçtır, bunun devamını getireceğiz” dedi.

ARDAHAN HABER

Bu haber 1535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa kemal
    7 ay önce
    bu ülkenin patisi olmak istiyorsan genel başkanınz varya onun yanına birde MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ KOYACAKSIN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ